VIDEO | Denis Alibec și-a primit "botezul" la Kayserispor. A pățit-o ca Luis Suarez la Atletico Madrid!

Iulian Focșăneanu Publicat: 16 octombrie 2020, 16:52

Comentarii
VIDEO | Denis Alibec și-a primit "botezul" la Kayserispor. A pățit-o ca Luis Suarez la Atletico Madrid!

Denis Alibec a ajuns în Turcia

Internaționalul român și-a primit deja "botezul". Silviu Lung, Cristi Săpunaru și ceilalți fotbaliști ai echipei l-au luat "la palme" pe Alibec.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Denis Alibec, primul antrenament la Kayserispor

Vârful de 29 de ani s-a amuzat, chiar dacă mulți dintre coechipieri nu au avut milă de el. Într-o situație similară a fost și Luis Suarez imediat după transferul la Atletico.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Takımımız, ilk antrenmanına çıkan Denis Alibec’e hoşgeldin dedi.
A post shared by Hes Kablo Kayserispor (@kayserisporfk) on

Denis Alibec era cu moralul la pământ după înfrângerea suferită de România cu Austria. 

"E dureros, asa este. Nu știu ce să mai zic… Cred că am avut o atitudine mult mai bună decât în celelalte două meciuri, dar n-am reușit să marcăm. N-am fost foarte inspirați. Am avut foarte multe șanse de a marca, dar nu am fost în stare. Am controlat jocul, trebuia să marcăm. Trebuia să fim mai atenți în atac și să marcăm. Putem să câștigăm cele două partide rămase, am demonstrat asta.

Reclamă
Reclamă

Atitudinea a fost mult mai bună, dar trebuie să mai lucrăm în față. Începusem foarte bine, și deodată au venit înfrângerile astea care ne-au dat înapoi. Am incercat, am luptat, dar atât s-a putut. Cu siguranță e greu să îți revii mental… Pierzi o calificare, e greu, dar nu e o scuză. E un grup foarte bun, ne înțelegem foarte bine cu toții, dar ne lipsește victoria. Trebuie să muncim foarte mult și cu siguranță vor veni și victoriile", a declarat Alibec la finalul meciului de la Ploiești.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește "U" Cluj să câștige titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:52

“Nu ştiu ce se va întâmpla” Alex Ovechkin, anunţ despre viitorul său: “Sper că nu este ultimul meu meci”

11:44

Cât vor costa biletele de tren din New York către stadion, în timpul World Cup 2026. Preţul e uriaş

11:41

Victor Angelescu, anunţ de ultimă oră despre viitorul lui Costel Gâlcă la Rapid

11:36

Pe cine şi-a dorit Mircea Lucescu în locul său la naţională, înainte să moară. Nu e Gică Hagi

11:23

Ce riscă Raphinha după declaraţiile dure de la finalul meciului Atletico – Barcelona 1-2! Anunţul spaniolilor

11:18

“Te-ai întoarce la Rapid?” Răspunsul ferm dat de Marius Şumudică, după anunţul posibilei plecări a lui Costel Gâlcă

1 Decizia luată de patronul Mihai Rotaru după eșecul cu Universitatea Cluj 2 Dan Şucu a ales! El e antrenorul cu care atacă titlul cu Rapid în sezonul viitor 3 Mirel Rădoi pleacă de la FCSB la finalul sezonului! Ce a declanșat conflictul cu Gigi Becali 4 A venit răspunsul de la UEFA, după plângerea depusă de Barcelona la adresa lui Istvan Kovacs 5 Reacția lui Gică Popescu după ce Marica s-a plâns că nu a fost consultat în numirea lui Stoican 6 Ce lovitură dă Gică Hagi după preluarea naţionalei României! Anunţul făcut de Ioan Ovidiu Sabău
Citește și