Răzvan Lupu mergea să se întâlnească cu tatăl lui în ziua în care a salvat viaţa unei adolescente. Destinul a făcut ca el să fie în staţia de metrou unde o fată de 15 ani a vrut să îşi pună capăt zilelor.
Răzvan Lupu: "Nu mă întrebaţi cum am reuşit s-o prind atât de bine de mână şi cum am reuşit s-o trag atât de tare"
"Veneam să iau maşina de la Dristor şi în drum ne-am hotărât să luăm metroul. Totul a fost pur şi simplu pur instinct. Am reacţionat pe baza instinctului, n-am gândit, n-am stat să iau nimic în calcul. Pur şi simplu, am văzut-o pe aia mică pe şine şi m-am dus spre margine s-o trag. Nu mă întrebaţi cum am reuşit s-o prind atât de bine de mână şi cum am reuşit s-o trag atât de tare", a declarat vizibil emoţionat Răzvan Lupu.
"Dumnezeu l-a trimis în staţia de metrou în acel moment. Sunt mândru de el, mă bucur. Poate dacă ar fi întârziat puţin şi fata… automat l-ar fi tras şi pe el", a spus Dănuţ Lupu, care a izbucnit în plâns. "Gata, nu mai plânge!", şi-a rugat Răzvan tatăl.
Copila este marcată de divorţul părinţilor şi i-a cerut lui Răzvan să o ţină în braţe după ce a salvat-o. "Am observat asta la generaţiile noi, că părinţii îşi cumpără copiii şi nu le mai oferă dragoste", a mai spus fiul lui Dănuţ Lupu.
În tinereţe, Răzvan a vrut să-i calce pe urme tatălui: "Am făcut sport până la 21 de ani". "S-a lăsat datorită mie. I-am spus că trebuie să fie mai bun ca mine", a glumit Dănuţ Lupu.
- Dănuţ Lupu, mândru de fiul său
- Răzvan Lupu a salvat viaţa unei tinere de 15 ani
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Panathinaikos - PAOK, turul semifinalei Cupei Greciei, e live în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 20:30
- Daniel Pancu a anunțat în direct noul transfer al lui CFR Cluj. Jucătorul asociat cu FCSB semnează cu rivala
- Supravieţuitorul incendiului teribil din Elveţia, mărturii tulburătoare: “Eram ca paralizat. Le strigam numele”
- “Tras pe linie moartă” de Dinamo. Anunțul lui Andrei Nicolescu: “Lucrurile nu ar trebui să meargă înainte”
- Cum l-a numit Gică Popescu pe Gică Hagi în ziua în care “Regele” a împlinit 61 de ani
- “Cel mai uluitor penalty din ultimii 100 de ani”. Motivul pentru care s-a dat lovitură de la 11 metri în Spania

































