Video

VIDEO EXCLUSIV | Maghiarii s-au întrecut pe ei! Academia de zece milioane de euro care l-a lăsat mască chiar şi pe "Regele" Hagi: "A fost foarte încântat!"

Dragoș Vasile Publicat: 23 martie 2021, 17:42 / Actualizat: 12 mai 2021, 12:18

Comentarii

Zece milioane de euro a băgat guvernul maghiar în Academia de Fotbal de la Budapesta. Ungurii se mândresc că e cea mai tare din Europa de Est.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Peste o sută de copii au parte de condiţii ultra-moderne şi se antrenează în complexul cu opt terenuri de fotbal. Academia se află chiar lângă stadionul de 8.000 de locuri, care va fi inaugurat de tineretul lui Mutu, la EURO.

"Hagi a fost aici, la un meci între juniorii Viitorului şi cei de la Honved şi a fost foarte încântat!", a declarat Richard Gaal, directorul Academiei Honved, pentru AntenaSport.

România, favorită în meciul cu Ungaria

Fostul atacant de la Astra şi Iaşi, Raymond Lukacs, a ajuns să joace în liga a două de la unguri. Nu s-ar mai întoarce în România. În Ungaria nu se întârzie o zi salariul.

"Vreo 10-12 ani de zile, cât am jucat în România, nu ştiu dacă am luat salariul de trei ori la timp", îşi aminteşte Raymond Lukacs.

Reclamă
Reclamă

Născut la Oradea, Lukacs pariază pe România în meciul cu Ungaria de la EURO U21: "Cred că n-o să fie probleme cu Ungaria, cred că o să batem Ungaria la pas!", e categoric atacantul.

Adrian Mutu nu are frică de nimeni la EURO U21

Nici Adrian Mutu, selecţionerul naţionalei de tineret, nu are emoţii la Campionatul European de Tineret. "Avem genii în echipă!", spune "Briliantul", care şi-a propus să ducă România U21 până în marea finală.

Programul României U21 la Campionatul European 2021

Faza grupelor va avea loc în perioada 24-31 martie 2021, în timp ce fazele eliminatorii se vor disputa între 31 mai şi 6 iunie 2021.

Reclamă
  • 24 martie, 22:00: România – Olanda;
  • 27 martie, 19:00: Ungaria – România;
  • 30 martie, 19:00: Germania – România.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:57

UEFA face anunțul oficial: când vor avea loc semifinalele UCL și finala

13:50

Scenariu-şoc! Gică Hagi ar putea refuza naţionala României: “Dacă se întâmplă asta, nu mai vine”

13:44

“L-a urmărit ghinionul pe Lucescu”. Mihai Stoica a remarcat doi “tricolori”, după eşecul cu Turcia: “Au dat totul”

13:32

Supremația Mercedes, amenințată la Suzuka. Russell, surprins de o rivală: „Au fost rapizi”

13:16

Caz şocant în SUA! Un tânăr de 13 ani recrutat pentru 1,3 milioane de dolari a fost depistat pozitiv cu steroizi

12:53

„Mi-a trimis aseară un mesaj” Klopp rupe tăcerea despre despărțirea lui Mo Salah de Liverpool

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 4 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 Jucătorul făcut praf de Mihai Stoica după Turcia – România 1-0: “Iar era decar cu numărul 2”
Citește și