La dineul de la Kiev, fanii dinamovişti i-au oferit cardul DDB lui Mircea Lucescu, omul fără de care nu se putea juca amicalul cu Dinamo Kiev. Lucescu a mai primit un tablou şi un tricou alb-roşu.
Mircea Lucescu, surprins de cadoul fanilor lui Dinamo
"Campionul nostru! Cel mai mare antrenor!", au scandal fanii DDB la dineu, înainte să-l premieze pe Lucescu.
"Incredibil. Îl primesc cu foarte mare plăcere, dar, în acelaşi timp, îl fac cadou lui Dinamo. Să îl pună pe noul stadion de la Dinamo, care sper să se construiască. E făcut la computer? Îmi aduc aminte de poza asta! Exigent antrenor am fost!", a reacţionat Lucescu.
Mircea Lucescu cere un nou stadion pentru Dinamo
Fanii dinamovişti au scris cu litere chirilice pe tricou: "mulţumim Dinamo Kiev şi Lucescu".
"E nevoie de o structură. E nevoie de un stadion care să îţi creeze baza de la care pleci", a cerut Mircea Lucescu pentru Dinamo.
Şi tatăl lui Hîldan a fost la dineu. Nepotul lui a debutat la Dinamo împotriva lui Lucescu.
"Cea mai mare emoţie din viaţa mea, de 21 de ani, de când nu mai e băiatul meu. Să fie mai puternic şi să nu dea înapoi niciodată. El este un dinamovist adevărat", a transmis acesta.

- Dinamo Kiev - Dinamo Bucureşti 3-0
- Lucescu şi fanii DDB, la dineu, după "amicalul salvării"
- Marele Premiu al Azerbaidjanului e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Newcastle – Barcelona 1-2 și Manchester City – Napoli 2-0! Toate rezultatele serii din Champions League
- Sporting, demonstrație de forță în Champions League! Campioana din Liga Portugal, 3 goluri în 3 minute
- Mesajul transmis de FRF, după moartea lui Florin Marin
- Gigi Nețoiu, devastat de moartea lui Florin Marin: „Plâng de când am auzit”
- Anghel Iordănescu a reacționat după moartea lui Florin Marin: “O mare pierdere!”