Video

VIDEO EXCLUSIV | Rusescu a luat titlul la Urziceni şi visează la o nouă minune cu Clinceni! "Este o asemănare". Ce a spus despre "prietenia" cu FCSB

Antena Sport Publicat: 15 aprilie 2021, 20:10 / Actualizat: 12 mai 2021, 12:17

Comentarii

În 2009, Rusescu a fost în echipa celui mai mic oraş care a luat titlul în România, Urziceni. Acum, el joacă pentru cea mai mică localitate care a avut echipă în play-off, Clinceni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Raul Rusescu speră la o minune cu Clinceni

"Putem să spunem că este o asemănare, dar trebuie ca asemănarea să devină şi mai concretă. Trebuie să realizăm anumite performanţe", a spus Rusescu, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Rivalele la titlu, CFR şi FCSB, sunt primele adversare ale Clinceniului din play-off. 

"- Tot apar vorbe că în play-off o să fie prietenie cu FCSB.
-E păcat că încă rămânem la nivelul acesta, e păcat că mulţi îşi ascund frustrările şi neputinţa celor pe care îi reprezintă în spatele unor cuvinte"
, a mai spus Rusescu.

Acesta are şi două titluri cu FCSB. Visează să ajungă campion şi ca antrenor.

Reclamă
Reclamă

"Sper ca în momentul în momentul în care voi încheia cariera de jucător, să merg pe drumul antrenoratului", a declarat Rusescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04

Real Betis – Real Madrid 1-1. Dezastru pentru trupa lui Alvaro Arbeloa. A fost egalată în minutul 90+4

23:54 24 apr.

Cristi Chivu a amânat sărbătoarea de titlu cu Inter. Napoli, victorie la scor cu Cremonese

23:44 24 apr.

Mihai Popescu a aflat din presă de plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB! Ce mesaj a avut pentru antrenor

23:42 24 apr.

„Ne-a anunțat prin mesaj”. Darius Olaru regretă plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB: „A fost normalitate la echipă”

23:40 24 apr.

Florin Tănase, reacție sinceră după plecarea neașteptată a lui Mirel Rădoi

23:20 24 apr.

Mehmet Topal, “dărâmat”, după meciul cu FCSB: “Nu mă aşteptam la aşa prestaţie”! Mesaj clar pentru jucători

1 Gigi Becali îi prelungește contractul, după FCSB – Petrolul 3-1: „E mai bun decât înainte” 2 Adrian Ilie s-a decis! Anunțul făcut de “Cobra” despre venirea mult dorită de Gigi Becali la FCSB 3 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba 4 FIFA a decis! Ce se întâmplă cu înlocuirea Iranului cu Italia la Campionatul Mondial din vară 5 Andrei Nicolescu a făcut anunțul cu privire la viitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo: „Vom accepta să plece” 6 Primă anunţată în vestiarul Universităţii Craiova de patronul Mihai Rotaru: “Da, a venit și dânsul”
Citește și