VIDEO | George Puşcaş a marcat din nou în Championship! Echipa românului, Reading, a suferit prima înfrângere din acest sezon

Avatar photo

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 30 octombrie 2020, 21:25

George Puşcaş a marcat în etapa a 9-a din Championship. Golul românului nu a ajutat-o prea mult pe Reading, care a fost învinsă cu 3-2 de Coventry.

George Puşcaş a marcat din nou pentru Reading

Profimediaimages

Cu cel mai bun start de campionat din istorie, Reading a fost condusă cu 1-0 la pauză. Lucas Joao a redus din diferenţă, dar adversarii au mai marcat de două ori.

George Puşcaş, al doilea gol din această ediţie din Championship

Puşcaş a fost trimis pe teren de Paunovic abia în minutul 80. A avut timp pentru a înscrie o dată! Atacantul de 24 de ani a punctat în prelungirile partidei, dar a fost prea târziu pentru ca Reading să mai smulgă vreun punct.

GOAL!
PUSKI!
We're back within one…#COVREA | 3-2 pic.twitter.com/KAJVLEVec4
— Reading FC (@ReadingFC) October 30, 2020

Coventry s-a impus cu 3-2 şi a încheiat seria de invincibilitate a adversarilor. Reading nu are cum să piardă prea curând primul loc din Championship. Are 22 de puncte, cu 6 mai mult decât Bournemouth, echipă care are şi un meci în minus.

George Puşcaş a încheiat o perioadă de secetă în faţa porţii. Era fără gol de patru meciuri. La începutul lunii marcase golul decisiv din succesul cu Watford, 1-0.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

30
sept.
22:31
Oficialii de la CSA Steaua, susţinere totală pentru suporteri: „Nu sunt cei mai cuminţi, dar fac parte din viaţa echipei”
30
sept.
21:53
Pep Guardiola a dezvăluit secretul formei lui Erling Haaland chiar înainte de Manchester City – Manchester United: „Îi mulţumesc!”
30
sept.
21:27
Mihai Stoichiţă a dezvăluit noul obiectiv al lui Edi Iordănescu la echipa naţională: „Sunt sigur că nu ne-am înşelat cu el”
30
sept.
21:00
Universitatea Craiova – Voluntari 1-1. Andrei Ivan îi aduce un punct lui Mirel Rădoi, după ce Vitalie Damaşcan a deschis scorul cu un şut superb
30
sept.
20:25
Ce salariu are Mihai Stoichiţă la FRF: „M-a surprins! Am văzut un ştat de plată”. Dezvăluiri şi despre banii pe care îi primeşte Răzvan Burleanu
30
sept.
20:19
Ce ofertă stelară i-a făcut PSG lui Leo Messi. Argentinianul ar putea rămâne la Paris, în ciuda interesului din partea Barcelonei
30
sept.
19:46
Fanii lui Dinamo pregătesc un moment special în memoria lui Cătălin Hîldan. Anunţul făcut de oficialii „câinilor”, înaintea meciului cu Unirea Slobozia
30
sept.
19:41
Un pugilist de 25 de ani a murit după o lovitură năprasnică primită în ring. Cinci zile a stat în comă. Adversarul său, în stare de şoc!
30
sept.
18:50
„Sincer, nu prea înţeleg!”. Dan Petrescu, bulversat de noul format al Cupei României. Ce a declarat când a aflat că CFR Cluj joacă numai în deplasare