VIDEO | George Puşcaş a marcat din nou în Championship! Echipa românului, Reading, a suferit prima înfrângere din acest sezon

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 30.10.2020, 21:25

George Puşcaş a marcat în etapa a 9-a din Championship. Golul românului nu a ajutat-o prea mult pe Reading, care a fost învinsă cu 3-2 de Coventry.

George Puşcaş a marcat din nou pentru Reading

Profimediaimages

Cu cel mai bun start de campionat din istorie, Reading a fost condusă cu 1-0 la pauză. Lucas Joao a redus din diferenţă, dar adversarii au mai marcat de două ori.

George Puşcaş, al doilea gol din această ediţie din Championship

Puşcaş a fost trimis pe teren de Paunovic abia în minutul 80. A avut timp pentru a înscrie o dată! Atacantul de 24 de ani a punctat în prelungirile partidei, dar a fost prea târziu pentru ca Reading să mai smulgă vreun punct.

GOAL!
PUSKI!
We're back within one…#COVREA | 3-2 pic.twitter.com/KAJVLEVec4
— Reading FC (@ReadingFC) October 30, 2020

Coventry s-a impus cu 3-2 şi a încheiat seria de invincibilitate a adversarilor. Reading nu are cum să piardă prea curând primul loc din Championship. Are 22 de puncte, cu 6 mai mult decât Bournemouth, echipă care are şi un meci în minus.

George Puşcaş a încheiat o perioadă de secetă în faţa porţii. Era fără gol de patru meciuri. La începutul lunii marcase golul decisiv din succesul cu Watford, 1-0.

Răzvan Stanca, la AS.ro LIVE

George Pușcaș
Fotbal intern • 3 aug., 22:31
Antrenorul lui Reading, mesaj direct pentru George Puşcaş după ce s-a vorbit despre plecarea atacantului român
George Puşcaş
Echipa naţională • 30 iun., 20:00
Dublă lovitură pentru Mirel Rădoi! George Puşcaş, OUT din lotul României pentru Jocurile Olimpice. Campioana CFR s-a răzgândit şi ea pe ultima sută de metri!
Fotbal extern • 18 mai, 17:19
George Puşcaş e cu bagajele făcute! Englezii şi-au pierdut răbdarea: „A dezamăgit! Ar fi cea mai bună decizie să plece de la Reading”
Unde se poartă masca în București. O eroare din cauza unei virgule a produs confuzie. Lista a fost actualizată
1
Foto „Îmi vei mulţumi mai târziu!” Emma Răducanu, sfătuită să îi ia antrenor pe Darren Cahill: „E omul potrivit”
15:10 Simona Halep a anunţat când se va lăsa de tenis. „Am avut dubii că mai pot continua” 14:51 34 de meciuri la naționala Angliei: ”Cum îi spun fiului de 10 ani că nicio echipă nu te vrea?” 14:47 Anunţ incredibil al unui mare campion despre Ion Ţiriac: „M-aş fi pierdut fără el”. Magnatul l-a marcat pe viaţă 14:45 Reacţia Simonei Halep când a auzit despre posibila colaborare dintre Emma Răducanu şi Darren Cahill. Simo a dezvăluit ce urmează pentru Darren 14:40 EXCLUSIV AS.ro LIVEShakib Haroun a dat Maroc pe România! ”The Dragon Boy” ar vrea să-și dea copilul la kickbox! Reacția fostei soții 14:06 Ianis Hagi, aproape de transferul carierei! Anunţul de utimă oră în privinţa românului: „Negocierile sunt foarte avansate” 14:04 Simona Halep a anunţat numele noului antrenor, chiar de ziua ei! „Avem o echipă completă. Cu el plec la următoarele turnee” 13:51 O nouă lovitură pentru „câini”! A mai pierdut un jucător înainte de Universitatea Craiova – Dinamo. Nu a făcut deplasarea în Bănie 13:44 Destro a dat gol c-o sticlă în mână! 13:18 Decizie finală luată de Gigi Becali: ”Am ieșit din viața publică!” Cine este noul șef de la FCSB