Mijlocaşul de 21 de ani speră ca Federaţia să accepte cât mai repede disputarea meciurilor cu tribunele pline.
Ianis Hagi, mesaj pentru fanii lui Rangers
"E greu de imaginat cum va fi. Dacă vom juca aşa, sper să nu fie multe meciuri în care nu îi vom avea alături. Abia aştept ca totul să revină la normal, să avem fanii alături, pentru că de asta jucăm fotbal. Pentru ei jucăm, să aducem bucurie. Fotbalul fără fani nu este acelaşi", a declarat Ianis Hagi la conferinţa de presă a lui Rangers.
Şi antrenorul vicecampioanei Scoţiei speră ca suporterii să fie primiţi încă de la reluarea campionatului.
"Ne dorim fanii înapoi, să ne fie alături de îndată ce este în siguranţă. De asta suntem aici, sunt extaziaţi să jucăm în faţa lor. Nu există nicăieri o atmosferă mai frumoasă decât în Old Firm. Indiferent că este pe Celtic Park sau pe Ibrox", a spus şi Steven Gerrard.
Chiar dacă continuă să planeze incertitudinea din cauza pandemiei, scoţienii nu îşi fac griji şi speră să se deschidă porţile pe Ibrox. Suporterii au cumpărat deja nu mai puţin de 32.000 de abonamente pentru noul sezon. Sunt şi 16.000 de membri ai lui Rangers care s-au înscris într-o nouă schemă gândită de oficialii clubului.
- 32.000 de suporteri şi-au cumpărat deja abonamente pentru noul sezon
- Rangers a plătit 3.5 milioane de euro pentru Ianis Hagi
- Mijlocaşul român are o cotă de piaţă de 4.5 milioane de euro
- Cursa Marelui Premiu de la Miami e duminică, 3 mai, de la ora 22:50, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/B sunt LIVE în AntenaPLAY
- Nu joacă pentru SUA, dar va fi la el acasă la Mondial! De-abia aşteaptă să înfrunte Brazilia: “Moment special”
- Miraculos! O nou-promovată din Europa a cucerit titlul și primul trofeu din istoria de 128 de ani a clubului
- “Am rămas perplex, părea un pariu”. Chivu a “cucerit” un fost câștigător de Cupă UEFA cu ce a făcut la Inter
- “I-am spus lui Gigi ce face greşit” Fostul antrenor din Liga 1 a identificat principala problemă de la FCSB!
- „Mozart al fotbalului”, care i-a umilit pe naziști, și cea mai bună echipă care nu a câștigat Cupa Mondială
































