VIDEO | Ilie Dumitrescu s-a întors, după un deceniu, în Ghencea. A vizitat noul Stadion Steaua. De ce nu îşi doreşte ca un sector al tribunei să-i poarte numele

Iulian Focșăneanu Publicat: 26 septembrie 2020, 16:20

Comentarii
VIDEO | Ilie Dumitrescu s-a întors, după un deceniu, în Ghencea. A vizitat noul Stadion Steaua. De ce nu îşi doreşte ca un sector al tribunei să-i poarte numele

Ilie Dumitrescu, la Stadionul Steaua

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Fostul atacant a urmărit şi meciul câştigat de CSA Steaua cu Progrescul Spartac, scor 4-1. Disputa de pe terenul 5 din Ghencea a contat pentru etapa a 3-a din Liga 3.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ilie Dumitrescu, fascinat de Stadionul Steaua

De un deceniu nu a mai vizitat Dumitrescu baza din Ghencea. Ultima dată a făcut-o când antrena echipa lui Gigi Becali.

"Este fantastic, o bijuterie şi e un loc special pentru mine. Aici m-am dezvoltat ca persoană, am făcut şi un tur pe aici prin bază. Eu am fost aici la 8 ani şi practic cele mai mari satisfacţii le-am cunoscut aici, pe plan sportiv, pentru că asta contează cel mai mult.

Nu îmi doresc neapărat să fie numele meu aici. Eu sunt fericit că am văzut stadionul ăsta care practic…n-ai cuvinte. Este la cel mai mare nivel. Cred că trebuie să înceapă de la Voinescu, Zavoda, Alexandrescu şi cred că ar trebui să se termine cu generaţia de aur a Stelei…cu Iovan, Bumbescu, Duckadam şi Lăcătuş.

Reclamă
Reclamă

Cred ca ei sunt cei mai reprezentativi şi ar trebui să aibă un loc special în stadionul ăsta. Clar că nu trebuie să lipsească generaţiile anterioare, cu Marcel Răducanu şi Iordănescu", a declarat Ilie Dumitrescu.

Opt trofee a obţinut Dumitrescu în tricoul roş-albaştrilor. A contribuit la câştigarea a patru titluri, trei Cupe ale României şi o Supercupă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
4:03

Paraguay – Australia LIVE VIDEO (05:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Echipele de start

4:02

Turcia – SUA, 05:00, LIVE VIDEO, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Se anunţă spectacol la Los Angeles. Echipele

3:54

VIDEOTunisia – Olanda 1-3! Batavii au câștigat Grupa F de la Campionatul Mondial

2:03

Trei concluzii după Ecuador – Germania 2-1: binele învinge și dreptate pentru Beccacece

1:19

În mijlocul Mondialului, tocmai a avut loc cel mai scump transfer din istoria Premier League

1:12

VIDEOJaponia 1-1 Suedia. Maeda și Elanga s-au întrecut în goluri fantastice

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi” 3 UPDATERăsturnare de situaţie! Gigi Becali a făcut anunţul despre Florin Tănase: “E rezolvată”. A anunţat şi un transfer 4 VideoNeymar, primele minute la Mondialul din 2026. A îmbrăcat tricoul Braziliei după 981 de zile și a plâns pe teren 5 Când s-a născut, de fapt, Gigi Becali! Milionarul a făcut dezvăluirea uimitoare în ziua în care e sărbătorit 6 Suma uriaşă cerută de Florin Tănase lui Gigi Becali pentru a rămâne la FCSB
Citește și