VIDEO | L-a imitat pe Budescu! Gol de poveste în grupa României. Un jucător din Liechtenstein a reuşit o "bijuterie" din corner!

Iulian Focșăneanu Publicat: 1 aprilie 2021, 7:08

Comentarii
VIDEO | L-a imitat pe Budescu! Gol de poveste în grupa României. Un jucător din Liechtenstein a reuşit o "bijuterie" din corner!

Yanik Frick a înscris un super-gol, din corner

Un tânăr de 22 de ani a înscris direct din corner. Yanik Frick, atacantul lui Energie Cottbus, a marcat cel mai frumos gol al carierei. Portarul "vikingilor" nici nu a ştiut ce l-a lovit.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gol din corner în Liechtenstein – Islanda 1-4

Pentru Yanik Frick a fost cel de-al 3-lea gol la prima reprezentativă. De trei ani nu a mai marcat pentru echipele de club. Ultima dată puncta, în Serie C, pentru Pro Piacenza.

Golul lui Frick a fost singurul reuşit de Liechtenstein în această campanie de calificare. În schimb, a scos mingea din poartă de 10 ori şi este pe ultimul loc în grupa J. Împotriva României va juca la începutul lunii septembrie.

Constantin Budescu, gol uluitor marcat din corner

Budescu este românul care s-a specializat în goluri marcate din poziţii imposibile. Reuşitele din corner sunt preferatele lui. 

Reclamă
Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:10

“Nu pot pleca precum un laş!” Mircea Lucescu, interviu în The Guardian înainte de Turcia – România: “Este datoria mea”

10:37

“Va da gol!” Jucătorul pe care pariază Florin Răducioiu în Turcia – România: “Am mare încredere”

10:06

24 de ore de poker pentru Neymar!

10:05

Cărțile se reîmpart la Suzuka. Analiza lui Adrian Georgescu înaintea Marelui Premiu al Japoniei

9:59

Unde va antrena Laurenţiu Reghecampf în sezonul următor! “Rezultatele contează. Restul este istorie”

9:54

Coco Gauff, în semifinale la Miami! Parcurs neobişnuit pentru americancă la turneul din Florida

1 Mircea Lucescu l-a scos din lot înainte de Turcia – România. Ce explicaţii i-a dat: “O decizie comună” 2 “Cedez clubul!” O echipă de tradiţie din Liga 1 caută patron: se vinde “gratis” 3 Transferul cerut de Gigi Becali care l-a făcut pe Mihai Stoica să ameninţe cu demisia la FCSB: “Râde lumea de noi” 4 Dinamo, anunţ decisiv despre transferul lui Vladislav Blănuță 5 Decizia de ultim moment luată de Mircea Lucescu, după ce Ionuț Radu a aterizat în România 6 Gazzetta dello Sport a dat verdictul: cu ce scor se termină Turcia – România
Citește și