Închide meniul

VIDEO | Nicolae Stanciu, gol de poveste în Rangers – Slavia 0-2! A ajuns la 7 goluri în ultimele 5 meciuri. "Nu aş fi surprins să îl văd în Premier League"

Antena Sport Publicat: 18 martie 2021, 20:45

Comentarii
VIDEO | Nicolae Stanciu, gol de poveste în Rangers – Slavia 0-2! A ajuns la 7 goluri în ultimele 5 meciuri. "Nu aş fi surprins să îl văd în Premier League"

Nicolae Stanciu, gol superb în Rangers-Slavia Praga

Nicolae Stanciu a şutat excelent din lovitură liberă şi a dus scorul la 2-0 pe terenul lui Rangers, în minutul 74. Cehii şi-au asigurat un loc în sferturile de finală ale Europa League, fază a competiţiei în care Stanciu va rămâne singurul reprezentant al României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

INTRĂ AICI CA SĂ VEZI GOLUL LUI STANCIU

"Este un jucător fantastic", "Excelentă lovitură liberă. A marcat mai frumos decât în prima manşă", "Nicolae Stanciu este un jucător excepţional. Nu aş fi surprins să îl văd în Premier League" au scris fanii Slaviei pe reţelele sociale.

Nici fanii din Premier League nu au rămas indiferenţi. "Capacitate tehnică uimitoare, poate pasa, poata marca, foarte bun în apărare. Doar 27 de ani. E o soluţie evidentă pentru la vară", a scris un suporter al londonezilor de la West Ham.

Reclamă
Reclamă

Nicolae Stanciu, 7 goluri în ultimele 5 meciuri

Nicolae Stanciu este într-o formă de vis înaintea meciurilor echipei naţionale. El a marcat 7 goluri în ultimele 5 meciuri.

Seria a început în campionat, cu dubla contra lui Slovacko şi cu reuşita contra lui Banik Ostrava. Au urmat golul cu Rangers, din tur, şi încă o dublă de excepţie, cu Mlada Bolselav, înainte să puncteze şi în această seară pe terenul lui Rangers.

Reclamă

Nicolae Stanciu, lăudat de antrenorul Slaviei Praga: "Traiectoria balonului este foarte ciudată în cazul său"

Nicolae Stanciu este considerat un adevărat star de către antrenorul lui Slavia Praga. Jindrich Trpisovsky şi-a ridicat în slăvi jucătorul după meciul câştigat de echipa cu scorul de 3-0 pe terenul lui Mlada Boleslav.

Stanciu a înscris de două ori: o dată din lovitură liberă, apoi în urma unei acţiuni în care a driblat doi adversari în careu.

"Ambele goluri au fost minunate. Greu de ales care a fost mai frumos. Mai ales la cel de-al doilea gol, el a arătat că este un jucător excepțional în liga cehă, ar trebui să apreciem cu toții că un asemenea jucător este aici. (…) Traiectoria balonului este foarte ciudată în cazul său. Poate da mingii un efect extraordinar! Are o metodă similară de a da lovi, ca a lui Mino Stoch (n.r. fostul jucător al lui Chelsea)", a spus Trpisovsky pentru isport.

Antrenorul Slaviei spune că până acum prezenţa la echipa naţionala i-a făcut rău lui Stanciu. "Acest lucru i-a cauzat mari probleme, mai ales în toamna anului trecut, când au avut loc întâlniri lungi", a mai spus Trpisovsky.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:29
FRF va merge la FIFA, după scandările rasiste din Bosnia! Comunicatul oficial al federaţiei
17:19
Mihai Stoica, anunț important pentru fanii FCSB: „Vom fi mai puternici, clar”
17:10
LIVE SCOREPortugalia – Armenia și Ungaria – Irlanda se joacă ACUM. Programul complet al zilei din preliminarii
17:10
Există viaţă şi fără Cristiano Ronaldo! Portugalia a marcat de 5 ori în prima repriză cu Armenia. Show total al lusitanilor
16:53
Borussia Dortmund – Gloria Bistriţa 32-36. Româncele încheie anul pe 3 în Liga Campionilor
16:45
Prestația lui Michael Oliver, criticată de Cristi Balaj: „Măscărici! Arbitraj rușinos”
1 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 2 Bosnia – România 3-1. Vis spulberat la Zenica! Tricolorii ratează locul al doilea în grupă 3 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 4 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 5 Primele transferuri cerute de Costel Gâlcă la Rapid. Antrenorul şi-a făcut lista de achiziţii pentru iarnă 6 Prima reacție din partea FRF, după eșecul României cu Bosnia: “Totul e posibil să ne luăm revanșa”
Citește și