Închide meniul

VIDEO | Nicolae Stanciu, nerăbdător să îl aibă adversar pe Ianis Hagi în Europa League. "E o tragere la sorţi bună pentru noi"

Iulian Focșăneanu Publicat: 26 februarie 2021, 14:48

Comentarii
VIDEO | Nicolae Stanciu, nerăbdător să îl aibă adversar pe Ianis Hagi în Europa League. "E o tragere la sorţi bună pentru noi"

Nicuşor Stanciu, încântat că se va duela cu echipa lui Ianis Hagi

Stanciu a contribuit la surpriza produsă de cehi în 16-imi. Mijlocaşul de 27 de ani i-a pasat superb lui Provod, în victoria de la Leicester. Gruparea din Premier League a fost eliminată cu 0-2 la general.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Duel între Nicolae Stanciu şi Ianis Hagi

Rangers a înscris 9 goluri în "dubla" cu Antwerp, dar Stanciu este mulţumit de tragerea la sorţi.

"Rangers este o echipă bună, va fi un meci important pentru noi și un test dificil. Dar este o tragere la sorți bună, e păcat că nu se joacă cu fani în tribune, ar fi fost o atmosferă extraordinară și la noi acasă, și la Glasgow. Abia aștept să joc împotriva lor, vor fi meciuri interesante", a declarat Nicolae Stanciu pentru contul de Twitter al Slaviei Praga.

Ca şi Rangers, Slavia este lider autoritar în competiţia internă. Are 52 de puncte după primele 20 de etape, cu 8 mai mult decât rivala Sparta Praga. Stanciu a înscris 4 goluri şi a oferit 4 pase decisive.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:24
Marius Şumudică a anunţat cu ce echipă semnează: “M-am înțeles”
16:21
Andrei Coubiș la Dinamo din iarnă? Zeljko Kopic, verdict clar în cazul fundașului
15:42
“Marca Steaua să fie scoasă la licitaţie!” Victor Piţurcă, de partea lui Gigi Becali în războiul cu MApN
15:18
“Mă aștept să fiu titular!” Răzvan Marin continuă disputa cu Mircea Lucescu
15:10
Gigi Becali s-a ambalat degeaba. Câți bani ar primi de fapt patronul de la FCSB de pe urma Cupei Mondiale
14:01
Cristiano Ronaldo a reacționat după ce a doborât un nou record în fotbal: “Nu e un secret”
1 Mircea Lucescu i-a cerut scuze unui jucător după România – Austria: “O fac public” 2 Mircea Lucescu, dat pe spate de un tricolor la meciul cu Austria: “Extraordinar! Parcă era noul Cămătaru” 3 Qatar – Emiratele Arabe Unite 2-1. Olăroiu, pas greşit: “O mare dezamăgire!” Ce şanse mai sunt pentru World Cup 2026 4 “Să zică direct că nu e nevoie de mine!” Răzvan Marin a răbufnit la criticile lui Mircea Lucescu 5 Veste proastă pentru Zeljko Kopic! Alexandru Musi, scos pe targă după 28 de minute în meciul cu Cipru U21 6 Portugalia – Ungaria 2-2, în preliminariile World Cup 2026. Victorii pentru Anglia, Spania și Turcia. Rezultatele serii
Citește și