VIDEO | Ratarea anului? De acolo e mai greu să nu marchezi! Putea să înscrie împotriva starurilor de la PSG, dar s-a făcut de râs

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 1 noiembrie 2020, 9:14

Jucătorul lui Nantes, Moses Simon, a semnat una dintre cele mai mari ratări ale anului în meciul cu PSG, din Ligue 1. Atacantul nigerian nu a reuşit să trimită mingea în poartă dintr-o poziţie ideală.

Moses Simon

Profimediaimages

Faza care a făcut înconjurul lumii a avut loc în minutul 16 al partidei din etapa a 9-a. Vârful de 25 de ani a avut o şansă rarisimă de a deschide scorul, dar nu a putut înscrie cu poarta goală în faţă.

Moses Simon a semnat o ratare incredibilă

Keylor Navas era bătut, iar Simon trebuia doar să împingă, din trei metri, mingea în plasă. S-a împiedicat şi s-a făcut de râs. A şi fost schimbat în minutul 25.

VEZI AICI VIDEO CU RATAREA URIAŞĂ A LUI MOSES SIMON

La pauză a fost 0-0. "Canarii" au pierdut în cele din urmă la scor de neprezentare. Ander Herrera (47), Kylian Mbappe (65) şi Pablo Sarabia (88) au marcat golurile campioanei Franţei. Nantes a ratat chiar şi un penalty. Înlocuitorul lui Simon, Bamba, nu a putut să marcheze de la punctul cu var.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

19:05 Universitatea Craiova – Zorya Luhansk, LIVE SCORE, ora 20:30. Mirel Rădoi debutează pe banca oltenilor. Echipele de start 19:00 FCSB – Dunajska Streda, LIVE TEXT, 20:30. Trupa lui Nicolae Dică, favorită pentru calificarea în play-off-ul Conference League. Echipa de start a roş-albaştrilor 18:47 Marius Croitoru l-a desfiinţat pe Istvan Kovacs: „I-a intrat VAR-ul în ochi! Îți faci prost meseria și ești plătit!” 18:16 FotoUmilinţă supremă pentru bărbatul celebru din România care şi-a acuzat soţia că e leneşă şi că intră cu noroi în casă 18:07 Mihai Stoica îi face praf pe rivalii de la CSA Steaua: „În loc să folosească banii pentru echipamente militare, plătesc jucători de mâna a doua!” 17:49 Dani Coman n-a mai rezistat și și-a dat demisia de la FC Hermannstadt: “Îmi e greu!”. Anunț-șoc la clubul din Sibiu 17:41 Scenariul prin care Florinel Coman putea ajunge de la FCSB la Rapid: „De ce nu? Suporterii l-ar fi primit!” 17:41 FotoDezvăluiri incredibile din căsnicia lui Laurenţiu Reghecampf cu Anamaria Prodan. Ce putea să facă bărbatul 17:00 Petrolul Ploieşti – Rapid, sold out! „Lupii galbeni” promit spectacol total la „Primvs Derby”: „O atmosferă unică în România!” 16:58 Porecla incredibilă a lui Gigi Becali. Secretul pe care milionarul nu îl voia aflat: „Toţi îl ştiam aşa”
Fabian Ruiz, în tricoul lui Napoli
Ligue 1 • 8 aug., 15:10
Fabian Ruiz a ajuns la un acord cu PSG! Lovitura anunţată de L’Equipe
Fotbal • 6 aug., 23:50
Show în Europa! Lionel Messi, gol de pe altă planetă în Clermont – PSG 0-5. Darwin Nunez, execuţie cu călcâiul la debut în Fulham – Liverpool 2-2
Ștefan Târnovanu
Liga 1 • 2 aug., 22:08
Gigi Becali a primit o nouă ofertă pentru Ştefan Târnovanu! Portarul de 22 de ani poate pleca de la FCSB direct în Franţa