Nebunia a fost chiar şi mai mare decât în 2011, atunci când în care clubul a sărbătorit centenarul. A fost show total la miezul nopţii!
Spectacol pirotehnic al fanilor lui Hajduk Split
"Uită-te la spectacolul de pe cer! Distracţie plăcută", au transmis oficialii lui Hajduk pe contul de Facebook. Fanii au umplut internetul de clipuri senzaţionale!
HNK Hajduk Split / Torcida Split (oldest Ultras group in Europe) 70th anniversary celebrations last night #NoPyroNoPartypic.twitter.com/drOnKNNY3t
— Torcida (@TorcidaMag) October 28, 2020
Suporterii au escaladat toate clădirile din oraş pentru a realiza un moment memorabil. Au aprins mii de torţe!
pic.twitter.com/acDhRXLJY5
— Bernard Jurišić (@bernardjurisic) October 27, 2020
Torcida a fost înfiinţată pe 28 octombrie 1950 de un grup de studenţi din Zagreb. Aceştia s-au organizat înaintea unui meci cu Steaua Roşie Belgrad şi au urmat modelul lansat de fanii Braziliei la Cupa Mondială din 1950.
- Zi specială pentru fanii lui Hajduk
- Spectacol pirotehnic în tot oraşul
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Crystal Palace – Rayo Vallecano LIVE TEXT (22:00), finala Conference League. Andrei Raţiu poate cuceri un trofeu european
- Veşti excelente pentru Daniel Pancu: 6.000.000 de euro de la Dan Şucu pentru Rapid
- Mutare înainte de Farul – Chindia. Au transferat un spaniol crescut la Valencia
- Destinaţie surprinzătoare pentru Dani Carvajal după plecarea de la Real Madrid
- Roberto Martinez a fost premiat înainte de Cupa Mondială 2026: “Cred că acestea sunt vremuri grele”

































