FC Argeş a jucat astăzi un meci amical cu liderul din Liga a 2-a, FC U Craiova. Atmosfera nu a mai fost însă deloc amicală la finalul primei reprize.
Amical cu scandal între FC Argeş şi FC U Craiova
În minutul 37, portarul oaspeţilor, Robert Popa, a reacţionat violent şi a fost eliminat direct. El a fugit din propriul careu pentru a-l îmbrânci pe Ionuţ Năstăsie la mijlocul terenului.
Scandalul a pornit de la un gest nesportiv făcut de Năstăsie către Dragoş Albu. Cearta generală a fost greu de stopat, cel mai nervos fiind Popa.
Pentru FC Argeş a fost învinsă cu 2-0 de FC U Craiova. Pentru piteşteni urmează meciul de pe terenul campioanei, CFR Cluj, pe 1 martie. Piteştenii sunt pe locul 7 în Liga 1, la cinci puncte de locurile de play-off. Argeş n-a mai pierdut de 11 meciuri în campionat, performanţă reuşită doar de alte două ori în istoria echipei.
- Amical între FC Argeş şi FC U Craiova
- De la ce a pornit scandalul
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cum i-a numit tatăl lui Louis Munteanu pe şefii lui CFR Cluj, după ce fiul lui a semnat în SUA
- Real Madrid, pe un butoi de pulbere! Fanii au huiduit vedetele lui Perez la sosirea pe Bernabeu
- Denis Alibec, ultimatum la FCSB! Meciul care îi decide soarta atacantului
- “M-a şocat!” Legenda lui Liverpool i-a arătat uşa lui Mohamed Salah: “Poate e mai bine să plece”
- Dejan Iliev, primul interviu după ce a semnat cu Rapid: “Cel mai mare club din România”
































