VIDEO | ”Submarinul Galben” a înotat azi noapte! Imagini spectaculoase cu ploaia torențială de la Villarreal – Maccabi Tel Aviv

De Gal Dorin
Publicat: 6.11.2020, 6:29

Dacă spunem că ploaia care a amânat aseară începutul partidei dintre Villarreal și Maccabi Tel Aviv, din Europa League, a fost una torențială ar fi un deserviciu făcut acesteia. Un adevărat torent a căzut pe stadionul spaniolilor, iar imaginile spectaculoase au făcut înconjurul lumii.

Staff-ul de la Villarreal lucrând să dea apa de pe terenul de fotbal

DPA Images / J.M. FERNANDEZ via Hepta

Meciul trebuia să înceapă la ora 22:00, dar fluierul arbitrului s-a auzit abia la 23:10. Ploaia s-a năpustit asupra terenului de joc, dar construcția de calitate a câștigat într-un final.

#UEL | MAKE SURE YOU WATCH UNTIL THE END. pic.twitter.com/DqXFy0EC39
— Villarreal CF English (@Eng_Villarreal) November 5, 2020

Spaniolii de la Villarreal au postat două poze, la distanță de doar 45 de minute una de cealaltă. Una arată gazonul înecat în apă, iar cealaltă arată un teren impecabil pentru joc.

#UEL | At the Estadio de la Cerámica, 60 litres of rain per square metre fell in less than 30 minutes.
Look at these photos… ONLY 45 MINUTES BETWEEN THEM! pic.twitter.com/M4IuaC7pbr

Pe terean, ”Submarinul Galben” s-a impus fără emoții în fața celor de la Maccabi, cu scorul de 4-0.

Edi Iordănescu, la AS.ro LIVE

Reacția lui Unai Emery după Supercupa Europei
Fotbal extern • 12 aug., 9:04
Chelsea – Villarreal 1-1 (6-5 d.l.d) | Unai Emery, mândru de jucătorii săi după Supercupa Europei. „Golul pe care l-am primit a fost una dintre puţinele greşeli ale noastre”
Reacția lui Thomas Tuchel după Supercupa Europei
Fotbal extern • 12 aug., 8:48
Chelsea – Villarreal 1-1 (6-5 d.l.d) | Reacția lui Thomas Tuchel după momentul genial din Supercupa Europei. „Aceşti băieţi sunt jucători de echipă adevăraţi!”
Chelsea a câştigat Supercupa Europei 2021
Fotbal extern • 12 aug., 0:06
Chelsea – Villarreal 1-1 (6-5 d.l.d). Englezii câştigă Supercupa Europei la lovituri de departajare. Tuchel a schimbat portarul în minutul 119!
Ultimul interviu al lui Petrică Cercel. Era înconjurat de toată familia și a zâmbit încontinuu
1
Foto Imagini fabuloase de la nunta anului. Simona Halep şi Toni Iuruc, surprinşi în ipostaze de neuitat! Zeci de mii de fani au reacţionat
17
sept.
23:00
Rapid – Gaz Metan Mediaş 1-2 | Ilie Poenaru, debut perfect! Vlad Morar, gol de trei puncte după ce l-a executat pe Horaţiu Moldovan cu un lob superb
17
sept.
22:28
Gabi Tamaş o „taxează” pe Dinamo după umilinţa cu FCSB: „Are nevoie de jucători şi de antrenor!” Ce spune fundaşul despre situaţia fostei sale echipe
17
sept.
22:23
NEWS ALERTProbleme de sănătate pentru marele Pele! Brazilianul a ajuns, de urgenţă, la spital. În ce stare se află
17
sept.
21:28
Dinamo a dat lovitura serii! Super-fotbalistul care vine să-i salveze pe „câini”. Cine l-a adus în Ştefan cel Mare
17
sept.
21:18
Sorana Cîrstea, meci nebun la Portoroz! Românca a fost eliminată după o luptă aprigă de două ore. Câţi bani va încasa
17
sept.
20:05
Lovitură teribilă pentru Gigi Becali! Cine va conduce derby-ul FCU Craiova 1948 – FCSB: „Ce să mai fac, să depun memoriu?”
17
sept.
19:55
FC Voluntari – CS Mioveni 4-0 | Apărarea oaspeţilor, făcută K.O. în ultimele 10 minute! Ilfovenii sunt peste FCSB şi Universitatea Craiova în Liga 1
17
sept.
19:39
Dan Petrescu primeşte întăriri: „Una dintre cele mai interesante mutări!” CFR Cluj vrea să câştige titlul cu un atacant adus din liga a treia
17
sept.
19:18
Adrian Mutu joacă tare! Avertisment înaintea derby-ului cu FCSB: „Eu decid asta”. Mesaj clar pentru „Prinţişorul Craiovei”
17
sept.
19:15
Giedrius Arlauskis a dat cărţile pe faţă! Cine este omul din cauza căruia a plecat de la CFR Cluj: „Îmi țin cuvântul!” + În ce campionat vrea să joace: „Sunt vedete acolo!”