"Vin cu sufletul deschis!", a exclamat acesta în primul interviu acordat după numirea în funcţie şi ocuparea poziţiei care a fost până acum a lui Dan Alexa.
Rapidiştii nu au reuşit să promoveze după 1-1 cu Turris în ultima etapă a play-off-ului, fapt ce a dus la demiterea fostului mijlocaş
Adrian Iencsi: "Nu am fugit niciodată de muncă"
"Este supărare după un an care s-a pierdut. Ştiu că este şi o responsabilitate foarte mare, dar eu nu am fugit niciodată de muncă şi vin cu sufletul deschis", a declarat noul tehnician din Giuleşti pentru ProSport.
În vârstă de 45 de ani, Adrian Iencsi a fost campion cu Rapid în anul 2003. Pentru stagiunea viitoare, obiectivul rămâne ferm stabilit: promovarea în Liga 1
- Adrian Iencsi a câştigat două titluri cu Rapid
 - El va avea ca obiectiv promovarea în Liga 1
 - Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
 - Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
 
- Ce echipă e favorită la câștigarea titlului în Liga 1, după încheierea turului. Calculele specialiștilor
 - Carlo Ancelotti a vorbit cu Vinicius după criza sa de nervi din El Clasico: “Nu sunt tatăl sau fratele lui”
 - Leo Grozavu a criticat arbitrajul, după 0-0 cu Petrolul: „Multe faze interpretate anapoda”
 - Tragedie în fotbalul din Serbia! Un antrenor a murit după ce i s-a făcut rău pe teren
 - Clasamentul Ligii 1 la finalul turului. Botoșani, lider surpriză
 
                            
                            
                        































