Vlad Chiricheș, ridiculizat la faza celui mai tare gol al începutului de an! Cum l-a „distrus” Mattia Destro pe căpitanul naţionalei României în Sassuolo – Genoa

Publicat: 6 ianuarie 2022, 18:03

Fundașul român Vlad Chiricheș a fost "ghinionistul de serviciu" la cel mai tare gol marcat până acum în 2022. Mattia Destro l-a ridiculizat pe căpitanul naționalei României în meciul Sassuolo - Genoa.

Anunțul lui Vlad Chiricheș după ce a ieșit de pe teren în meciul lui Sassuolo

Profimediaimages

Vlad Chiricheș a început ca titular pentru Sassuolo împotriva celor de la Genoa, dar românul a avut parte de un start de meci nefericit. Mattia Destro a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 6, după o fază în care l-a făcut de râs pe Chiricheș.

Vlad Chiricheș, ridiculizat la golul începutului de an

Destro a reluat o minge incomodă chiar de lângă fundașul român și, cu călcâiul, i-a trimis lui Chiricheș balonul printre picioare. Mingea nu s-a mai oprit până în plasă.

VIDEO AICI CU EXECUȚIA LUI DESTRO DE LÂNGĂ CHIRICHEȘ

Pentru Chiricheș este al 16 meci de Serie A jucat pentru Sassuolo în acest sezon. Fundașul român a ratat doar patru partide.

Vlad Chiricheș, ridiculizat la faza golului începutului de a

Sassuolo e pe locul 13 în Seria A. În cazul unei victorii, echipa lui Chiricheș ar putea să intre în lupta pentru locurile care merg în cupele europene. De cealaltă parte, Genoa e pe locul 19 și luptă să evite retrogradarea.

18:40 Neluțu Varga, răspuns uluitor pentru Dan Șucu: „Să o întrebe pe soția dânsului cine sunt!” 18:40 Sorana Cîrstea – Sloane Stephens 6-3, 2-6, 0-6. Sori, OUT de la Roland Garros! Jucătoarea din SUA i-a luat 12 game-uri la rând 18:27 FotoIon Ţiriac, dat de gol de femeia cu care ar fi avut o relaţie. Plăcerea de la care miliardarul nu se poate abţine: „Acolo îi place!” 17:49 Ora de start a meciului Simona Halep – Qinwen Zheng, din turul al doilea de la Roland Garros 2022 17:45 VIDEOSteve Kerr, discurs care a zguduit SUA, după masacrul din Texas: „M-am săturat de momente de reculegere!” 17:07 Gigi Becali, noi detalii despre transferul lui Jefte Betancor la FCSB: „Nu mă pot apropia de el” 16:54 Xavi Pascual a fost ales cel mai bun antrenor catalan în 2021! Lovitură uriaşă dată de tehnicianul de handbal de la Dinamo 15:46 George Copos, prima reacție după ce Dan Șucu a venit la Rapid: „Vă asigur!”. Ce a spus despre noul acționar din Giulești 15:29 Război în Ucraina | Daria Saville nu e lăsată să-și vadă părinții, după mesajul transmis lui Vladimir Putin: „Imaginează-ți să n-ai o casă” 15:24 Răzvan Marin, pe lista de transferuri a lui Cagliari! „Una dintre dezamăgirile sezonului”

Petre Grigoraş, la AS.ro LIVE

Vlad Chiricheş
Serie A • 30 apr., 17:46
Vlad Chiricheş, meci de coşmar! Patru goluri primite de Sassuolo de la Napoli în 21 de minute. Căpitanul naţionalei României, schimbat la pauză
Vlad Chiricheș a jucat la FCSB în perioada 2011-2014
Liga 1 • 17 apr., 16:40
CFR Cluj – FCSB | Vlad Chiricheș vrea să se întoarcă la FCSB: „E clar!” Anunțul uriaș făcut înaintea derby-ului din Gruia
Octavian Popescu e omul momentului la FCSB
Liga 1 • 17 apr., 16:25
CFR Cluj – FCSB | Vlad Chiricheș, invitat de lux în Gruia! Ce i-a spus lui Octavian Popescu înaintea „finalei” pentru titlu: „Ne-am văzut la hotel și l-am întrebat asta”