"Eu nu cred. Nu poţi să te antrenezi câte 4, fotbalul se joaca în 11, nu în 4. La un moment dat poţi face un antrenament pe compartimente. Eu nu cred că nicio echipă nu poate să facă antrenamente de acest gen. Doar dacă se duce televiziunea să vadă că sunt filmaţi, e foarte greu.
Dănuţ Lupu: Eu îmi doresc să nu fie niciun caz, niciun jucător să nu se îmbolnăvească
Eu cred că era mai normal să o declare pe CFR campioană, sa pregătească echipele pentru anul viitor. Cum televiziunile dictează în fotbalul mondial la ora actuală era greu să nu accepte să nu se joace celelalte etape. Noi nu suntem nici Cehia şi nici Germania, noi suntem români şi e mai greu cu noi.
Eu îmi doresc să nu fie niciun caz, niciun jucător să nu se îmbolnăvească. Eu ştiu ce înseamnă să stai două luni într-o vacanţă, vor fi multe accidentări. Unii jucători sunt la sfâşsit de contract, nu îşi vor mai da silinţa să joace, o să fie un campionat banal", a declarat Danut Lupu, la PRO X.
Liga 1 se va relua pe 13 iunie. Cu 8 etape rămase de disputat din play-off, CFR are un avantaj de 4 puncte în faţa rivalelor FCSB şi Universitatea Craiova.
- Liga 1 va reveni pe 13 iunie
- LPF a impus un protocol sever
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Pisa – Inter 0-2. Echipa lui Laurențiu Reghecampf, remiză în Liga Campionilor. Dennis Man, doar rezervă la PSV
- Salariul fabulos pe care îl câştigă un jucător al Universităţii Craiova. E cel mai bine plătit jucător din Liga 1!
- Pleacă Daniel Pancu după înfrângerea şoc cu FC Argeş? Anunţul oficial: “S-a simţit”
- Manuel Neuer poate pleca de la Bayern Munchen după 15 ani! Anunţul nemţilor
- Peter Bosz a dat cărţile pe faţă: de ce nu a jucat Dennis Man în meciul cu Volendam
































