Contractul lui Messi expiră în vară şi au existat zvonuri că acesta ar putea fi înduplecat să semneze o nouă înţelegere şi să-şi încheia cariera la Barcelona. Totuşi, pretenţiile lui salariale ar trebui să se reducă simţitor.
Emili Rousaud: "Îi vom cere lui Messi să se sacrifice"
În ziua în care a egalat recordul lui Pele, de 642 de meciuri jucate pentru un singur club, Messi nu a primit deloc cele mai bune veşti.
"Trebuie să ne aşezăm la negocieri cu Messi şi să îi cerem să accepte tăierea salariului. În momentul de faţă, la cum arată lucrurile, nu putem continua aşa. Îi vom cere să facă un sacrificiu. Dacă nu va accepta, atunci Messi va pleca.
El a scris una dintre cele mai frumoase pagini din istoria clubului. Trebuie să ne respectăm legendele, dar aceasta este realitatea. Consider că e nevoie să spunem lucrurilor pe nume, nu putem să ne minţim membrii. Vom face eforturi pentru a-l convinge să rămâna, dar întotdeauna vor fi prioritare interesele clubului", a declarat Rousaud pentru ARA, citat de Marca.
De şase ori câştigător al Balonului de Aur, Messi poate semna cu orice club în luna ianuarie. Atacantul de 33 de ani mai are nevoie de o singură reuşită pentru a fi primul jucător care înscrie 450 de de goluri, pentru un singur club, în cele mai importante cinci campionate europene.
Lionel Messi are un salariu uriaş pe Camp Nou. Primeşte, săptămânal, peste 500.000 de euro!
- Contractul lui Messi se încheie în vară
- Argentinianul este plătit regeşte la Barcelona
- Marele Premiu al Olandei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21-23 august
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- Alex Dobre știe unde s-a făcut diferența în Petrolul – Rapid 0-2: „Noi am fost echipa cu energie”
- „Oribil” Cristi Manea le-a mulţumit tuturor, la primul meci după 4 luni de absenţă: „Nu m-au lăsat să sufăr”
- Olimpiu Moruțan, descătușat după gol și assist cu Petrolul: „Aveam de muncă mult ca să îmi revin”
- Petrolul – Rapid 0-2. Victorie clară pentru giuleșteni în ”Primvs Derby”
- „Îmi dau jos cămașa” Preşedintele din Liga 1 a pierdut pariul cu Ionuţ Chirilă şi trebuie să apară la bustul gol!
































