Video

Denis Popescu s-a calificat în semifinale la 100 m fluture! Campionatele Europene de nataţie, LIVE VIDEO în AntenaPLAY

Iulian Focșăneanu Publicat: 19 iunie 2024, 11:25

Denis Popescu este în semifinale la 100 m fluture

Denis Popescu, după cursa din semifinale de la Campionatele Europene de înot / AntenaPLAY

Denis Popescu a obţinut o peformanţă specială şi s-a calificat în semifinale la 100 m fluture, la Campionatele Europene de nataţie. În direct în AntenaPLAY, tânărul în vârstă de 21 de ani şi-a câştigat seria din calificări.

Denis a intrat în bazin alături de un alt român, Mihai Gergely. Sportivul legitimat la Olimpia Bucureşti, care îşi va sărbători ziua de naştere luna viitoare, a obţinut cel mai bun timp.

Denis Popescu s-a calificat în semifinale la 100 m fluture, la Campionatele Europene de nataţie

Denis-Laurean Popescu a oprit cronometrul la 52.35. Din păcate, timpul lui Mihai Gergely nu a fost la fel de bun. Acesta s-a clasat pe locul 9, cu 54.32.

După cele şase serii din calificări, Denis Popescu a primit vestea pe care o aştepta. A obţinut calificarea în semifinalele probei de 100 de metri fluture, cu cel de-al 12-lea timp. Elveţianul Noe Ponti a fost primul, cu timpul de 51.09. Semifinalele probei de 100 m fluture sunt astăzi, de la ora 20:04, în AntenaPLAY.

Denis Popescu a concurat şi în finala probei de 50 de metri fluture. Românul s-a clasat pe cea de-a şaptea poziţie.

David Popovici LIVE VIDEO pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY, miercuri, de la 19:52, în finala de 100 de metri liber

David Popovici va fi LIVE VIDEO pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY, miercuri, de la 19:52, în finala de 100 de metri liber de la Campionatele Europene de nataţie. Competiţia este exclusiv în AntenaPLAY, până pe 23 iunie.

David Popovici s-a calificat fără probleme în finala „probei regine” a nataţiei. Popovici a obţinut cel mai bun timp din semifinale: 47:82. Din păcate, Patrick Sebastian Dinu nu a reuşit să se califice în finală.

David Popovici porneşte mare favorit în finala probei de 100 de metri liber, de la Campionatele Europene de nataţie de la Belgrad. Starul român a concurat în a doua semifinală, pe care a câştigat-o fără să forţeze. La Belgrad, David Popovici va concura şi în proba de 200 de metri liber, dar şi în cea de ştafetă 4×100 de metri liber. În vârstă de 19 ani, David Popovici se află în căutarea unui nou titlu european.

În 2022, la Roma, David Popovici a devenit campion european atât în proba de 100 de metri liber, cât şi în cea de 200 de metri liber. La Roma, David Popovici a bătut şi recordul mondial în proba de 100 de metri liber. Între timp, chinezul Pan Zhanle i-a doborât recordul mondial lui David Popovici.

Tot în anul 2022, David Popovici a devenit campion mondial în proba de 100 de metri liber şi în cea de 200 de metri liber. David Popovici este una dintre marile noastre speranţe şi pentru o medalie la Jocurile Olimpice de la Paris.

Se califică naţionala României în "sferturi" la EURO 2024?

23:58 26 iun.

Cine e naționala Olandei, adversara României din „optimile” EURO 2024! Vedetele care se vor lupta cu tricolorii

23:55 26 iun.

Tabloul complet al optimilor de la EURO 2024! România – Olanda, meciul unei generaţii. Franţa – Belgia e derby-ul pentru sferturi

23:53 26 iun.

România – Olanda, în optimile de finală la EURO 2024. Duel şoc pentru naţionala lui Edi Iordănescu

23:45 26 iun.

Cehia – Turcia 1-2 şi Georgia – Portugalia 2-0. Luptă de foc pentru calificarea în optimile EURO 2024

23:31 26 iun.

Istvan Kovacs, în centrul unei faze extrem de controversate la EURO 2024! Ce s-a întâmplat în Cehia – Turcia

23:16 26 iun.

Cosmin Contra, reacţie după ce România s-a calificat în optimi la EURO 2024: „Poate am contribuit şi eu la această performanţă!”

1 VIDEOLando Norris va pleca din pole position position în Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei. Verstappen pe 2, Hamilton pe 3 2 Belgia – România 2-0. „Tricolorii” au rămas pe primul loc în „grupa morţii” de la EURO 2024. Tielemans şi De Bruyne au marcat 3 FotoIvana Knoll a încins atmosfera la Croaţia – Italia! Apariţie „fierbinte”, cu care a atras toate privirile 4 Foto„Echipa din spatele echipei!” Iubitele și soțiile „tricolorilor”, fotografie de colecție de la EURO 2024 5 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu al Spaniei, în direct pe Antena 1 şi live stream în AntenaPLAY! Spectacol la Barcelona 6 VideoDavid Popovici şi ştafeta României, locul 5 în finala de 4×100 m liber de la Campionatele Europene de înot de la Belgrad