Închide meniul

Lakers şi Clippers au jucat pentru prima oară în Los Angeles de la izbucnirea incendiilor! Spurs a încheiat seria de înfrângeri

Alex Masgras Publicat: 14 ianuarie 2025, 12:44

Comentarii
Lakers şi Clippers au jucat pentru prima oară în Los Angeles de la izbucnirea incendiilor! Spurs a încheiat seria de înfrângeri

Devin Vassell, în Lakers - Spurs / Profimedia

Los Angeles Lakers şi Los Angeles Clippers, cele două echipe din NBA ale oraşului din California, au jucat pentru prima oară de la izbucnirea incendiilor pe teren propriu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dacă cei de la Clippers au învins-o pe Miami Heat, Lakers a pierdut duelul de pe teren propriu cu San Antonio Spurs, care a încheiat seria de trei înfrângeri la rând.

Clippers a învins-o pe Miami Heat, Lakers a pierdut cu San Antonio Spurs

Los Angeles Lakers, echipa starului LeBron James, a fost învinsă pe teren propriu, cu scorul de 126-102, de formaţia San Antonio Spurs, într-un meci din campionatul profesionist nord-american de baschet (NBA), disputat luni seara, notează agerpres.ro.

Lakers a jucat din nou în faţa propriilor suporteri, pentru prima oară de la debutul incendiilor la Los Angeles, marţea trecută, care i-a obligat pe James şi pe colegii săi să-şi amâne două dintre meciurile lor.

Spurs, care venea după trei eşecuri consecutive, şi-a regăsit surâsul pe parchetul de pe Crypto.com Arena, având acum un bilanţ perfect echilibrat (19 victorii şi 19 înfrângeri).

Reclamă
Reclamă

Cei mai prolifici jucători ai texanilor în această partidă au fost Victor Wembaynama, Stephon Castle şi Devin Vassell, toţi cu câte 23 de puncte.

De la Lakers s-a remarcat Anthony Davis, autorul a 30 de puncte şi 13 recuperări, în timp ce LeBron James a încheiat jocul cu 18 puncte şi 8 assist-uri, nereuşind să evite însă un nou eşec, al treilea succesiv, al echipei sale.

Los Angeles Clippers, care a revenit la rândul ei pe Intuit Dome pentru prima oară începând din 4 ianuarie, s-a impus în schimb cu scorul de 109-98 în faţa formaţiei Miami Heat.

Reclamă

Noram Powell a marcat 29 de puncte pentru californieni, James Harden a reuşit 26 de puncte şi 11 assist-uri, iar Ivica Zubac s-a remarcat la rândul său cu 21 de puncte şi 20 de recuperări.

Rezultate:

  • Los Angeles Clippers – Miami Heat 109-98
  • Los Angeles Lakers – San Antonio Spurs 102-126
  • New York Knicks – Detroit Pistons 119-124
  • Toronto Raptors – Golden State Warriors 104-101
  • Houston Rockets – Memphis Grizzlies 120-118
  • Washington Wizards – Minnesota Timberwolves 106-120
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:45
VIDEOPorto și Sporting, victorii clare în debutul etapei a 24-a din Liga Portugal. Luptă „încinsă” pentru titlu
0:19
Patru echipe pe două locuri de play-off. Toate calculele în lupta infernală pentru Top 6
23:27 27 feb.
„Mizerii”. Președintele de la Oțelul, răbufnire în direct după eșecul categoric cu U Cluj: „Eram echipa care juca pentru FCSB”
23:19 27 feb.
Conducerea Botoşaniului vorbeşte despre demiterea lui Grozavu şi oprirea finanţării după ratarea play-off-ului!
23:14 27 feb.
„Bem o bere”. Alexandru Chipciu, savuros după ce U Cluj s-a calificat în play-off: „Nu mai fac party, sunt cam bătrân”
22:51 27 feb.
Mesajul pe care l-a transmis Cristiano Bergodi jucătorilor săi, după ce U Cluj s-a calificat în play-off!
1 Reacţia “U” Cluj după ce CCA a delegat la meciul cu Oțelul o rudă a unui oficial de la FCSB 2 Un nou blat în fotbalul românesc, dezvăluit de Sabin Ilie: “Multă lume implicată. Schimbau mii de euro” 3 Cum mai poate prinde FCSB play-off-ul, după ce U Cluj a învins-o pe Oțelul. Șanse tot mai mici pentru campioană 4 Ce salariu avea Gabi Matei în Liga a 3-a. Fotbalistul pe care Gigi Becali a dat 600.000 de euro juca acum pe nimic 5 De Rossi, despre Cristi Chivu după eliminarea din Ligă: “Acum pare un fraier” 6 Cum a luat naștere rețeaua de blaturi de la Păulești? Detalii din anchetă: “Gabi Matei, de acord de la început”
Citește și