Închide meniul
Video

Milwaukee – Oklahoma City 91-87. Bucks a câştigat a doua ediţie din istorie a Cupei NBA. Giannis Antetokoumpo a reuşit un „triple double”

Publicat: 18 decembrie 2024, 8:33

Reclamă

Milwaukee Bucks a câştigat a doua ediţie din istoria Cupei NBA, după un meci încheiat cu triple double de Giannis Antetokoumpo: 26 puncte, 19 recuperari şi 10 pase decisive. Partida s-a văzut exclusiv în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Diferenţa s-a făcut în a doua repriză când Bucks au permis doar 31 puncte adversarilor. De altfel, cei de la Oklahoma City Thunder au fost reuşit la doar 5 din cele 32 de aruncări la trei puncte. Shai Gilegeous-Alexander, al treilea marcator al ligii după Giannis si Nikola Jokic, a marcat doar 21 punct.

Milwaukee Bucks a câştigat Cupa NBA, după finala cu Oklahoma City Thunder

La Milwaukee, Damian Lillard a contribuit si el cu 23 puncte şi a reuşit 5 din cele 10 aruncări de la 3 puncte.

A fost abia al 14-lea meci în actuala stagiune când niciuna dintre echipe nu reuşeşte să treacă de 100 puncte, intensitatea unei finale simţindu-se în mod asemănător cu cea din playoff.

Reclamă
Reclamă

La meci a asistat şi cel mai medaliat sportiv din istoria Jocurilor Olimpice, înotătorul Michael Phelps. Acesta are 28 de medalii la Jocurile Olimpice, dintre care 23 de aur, precum şi legende NBA ca Oscar Robertson, Spencer Haywood, Ray Allen sau Rip Hamilton.

Video blocaj fantastic Giannis Antetokoumpo

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Real Madrid încă o "remontada" în Liga Campionilor, după 0-3 cu Arsenal?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:39

„Mie mi-ar fi rușine!” Ioan Ovidiu Sabău și-a făcut praf jucătorii după U Cluj – Dinamo 2-4!

22:37

Cum a comentat Vladislav Blănuţă conflictul aprins dintre Adrian Mititelu şi Ioan Ovidiu Sabău

22:27

Zeljko Kopic, reacţie fermă după U Cluj – Dinamo 2-4: „Să rămânem cu piciorele pe pământ”

22:18

„Nu a fost o surpriză!” Marcatorii lui Dinamo au reacționat după 4-2 cu U Cluj

22:02

Arsenal, pas greşit în lupta la titlu din Premier League. „Tunarii” s-au încurcat pe teren propriu

21:53

U Cluj – Dinamo 2-4! „Câinii”, la prima victorie din play-off după un meci „nebun”. Cum arată clasamentul

1 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiova 2 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspor 3 I-a spulberat visul lui Istvan Kovacs, după Rangers – Bilbao: „Sunt şanse foarte mici ca el să mai arbitreze” 4 Vasile Miriuță, mesaj incredibil după 1-0 cu Gloria Buzău: „Liber o să avem după ce mergem la 2 metri sub pământ” 5 „M-a deranjat!” Dorinel Munteanu a văzut gestul făcut de jucătorii lui Sepsi după 1-4 cu Farul și a reacționat 6 Ce se întâmplă cu Sorin Costreie după scandalul din FCSB – U Cluj? Anunţul CCA
Citește și