România are viitor! La 15 ani, Alexandru Maxim măsoară 2 metri şi un centimetru şi visează să facă istorie
Publicat: 15 septembrie 2022, 21:12. Actualizat: 16 septembrie 2022, 14:07
România are viitor! La naţionala sub 16 ani se naşte o noua generaţie a calificărilor, cu puşti care ţintesc să ajungă în lumea bună cu fotbalul.
Alexandru Maxim vrea să facă istorie pentru România
Captură Antena Sport
- România are viitor
- Alexandru Maxim măsoară peste 2 metri la doar 15 ani
Puştii din naţionala României sub 16 ani au bătut Spania şi Muntenegru în ultima lună.
Stoian, puştiul lui Hagi care driblează ca Neymar, şi Maxim, portarul gigant de la FCSB, comparat cu Thibaut Courtois, visează la trofeul Champions League şi la calificări cu naţionala mare la EURO şi Mondiale.
Alexandru Maxim măsoară 2 metri şi un centimetru şi visează să facă istorie pentru România
„Să ajung la echipa mare a naţionalei şi să câştig Champions League. Prin muncă totul se poate„, a spus Alexandru Stoian.
„Un sentiment de nedescris (n.r. – când aude imnul României). Vreau să lupt pentru ţară! Sş câştige ţara şi naţionala„, a spus şi portarul de la FCSB, Alexandru Maxim.
Portarul Maxim măsoară 2 metri şi un centimetru la 15 ani şi se antrenează cu prima echipa la FCSB. Nu există în campionatul României jucător cât el de înalt.
„La Real Madrid sau Bayern Munchen (n.r. – unde se vede peste 10 ani)„, a mai spus Maxim.
- Rafael Nadal, mesaj emoționant după retragerea lui Roger Federer: ”Mi-aș fi dorit ca această zi să nu fi venit niciodată!”
- Mesajul primit de David Popovici de la iubita sa, în ziua în care acesta a devenit major
- Situaţie ireală înainte de CFR Cluj – Sivasspor! Turcii şi-au pierdut echipamentele de joc şi vor juca în unele împrumutate de la campioana României