Închide meniul

Bernadette Szocs, în lotul României pentru Campionatul European Individual 2024 de tenis de masă (15 – 20 octombrie)

Dan Roșu Publicat: 12 octombrie 2024, 9:59

Comentarii
Bernadette Szocs, în lotul României pentru Campionatul European Individual 2024 de tenis de masă (15 – 20 octombrie)

Eliza Samara şi Bernadette Szocs - Profimedia Images

Federaţia Română de Tenis de Masă a anunţat că Bernadette Szocs se află în lotul României pentru Campionatul European Individual 2024, ce se va desfăşura în perioada 15-20 octombrie, la Linz.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Elizabeta Samara va fi cea mai titrată jucătoare prezentă la Campionatul European Individual 2024 de tenis de masă, cu 5 medalii de aur, 3 de argint și 6 de bronz, susţine frtromania.ro.

Lotul României pentru Campionatul European Individual 2024 de tenis de masă

  • Simplu feminin: Adina Diaconu, Andreea Dragoman, Elizabeta Samara, Ioana Sîngeorzan, Bernadette Szocs, Elena Zaharia
  • Simplu masculin: Iulian Chirița, Eduard Ionescu, Ovidiu Ionescu, Andrei Istrate, Darius Movileanu
  • Dublu feminin: Adina Diaconu/Maria Xiao (Spania), Bernadette Szocs/Sofia Polcanova (Austria), Elizabeta Samara/Andreea Dragoman
  • Dublu masculin: Darius Movileanu/Eduard Ionescu, Ovidiu Ionescu/Alvaro Robles (Spania)
  • Dublu mixt: Eduard Ionescu/Elizabeta Samara, Ovidiu Ionescu/Bernadette Szocs

Declaraţiile tricolorilor, îmainte de Campionatul European

“Atmsofera este frumoasă în cantonament, așteptăm competiția și sperăm să facem rezultate cel puțin la fel de bune precum anii trecuți. Sperăm să se audă imnul și la Linz. Îmi doresc o medalie la dublu sau dublu mixt. La simplu îmi doresc să ajung în primii 8, să-mi apăr performanța de la Jocurile Europene”, e mesajul lui Eduard Ionescu.

Darius Movileanu a identificat unde are șanse de a reuși: “Ne ducem acolo pregătiți să facem o surpriză frumoasă. În mintea mea știu că mai ales la dublu suntem capabili să luăm o medalie, dar vreau să iau fiecare meci și nu mă gândesc la medalie”.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:14
Basarab Panduru şi Mihai Stoica au ales cel mai bun adversar pentru România la baraj: “Toată lumea vrea cu ei”
23:36 17 nov.
Germania și Olanda s-au calificat la Campionatul Mondial! Victorii clare pentru cele două favorite. Rezultatele serii
23:09 17 nov.
România – San Marino LIVE VIDEO (marţi, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Ultimul meci al tricolorilor în preliminarii
23:02 17 nov.
Anunţul important făcut de Neluţu Varga în timp ce echipa lui, CFR Cluj, riscă depunctarea!
22:47 17 nov.
Impresarul lui Denis Drăguș a dat replica, după oferta lui Gigi Becali. Mesaj pentru Marius Șumudică
22:42 17 nov.
UPDATEGermania, repriză incredibilă în meciul pentru World Cup 2026! “Set” pentru nemţi, care sunt la Mondial!
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 3 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 4 Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut” 5 Gigi Becali a făcut oferte pentru cinci transferuri. Meme: “Suntem deja în discuții” 6 Primul transfer realizat după Bosnia-România. Plătesc 6 milioane de euro pentru el
Citește și