Cristinel Romanescu a fost reales preşedinte al Federaţiei Române de Tenis de Masă, la Adunarea Generală Ordinară şi de Alegeri, care a avut loc, marţi, la Bucureşti.
Din 127 de structuri sportive afiliate, dintre care 98 cu drept de vot, au fost prezenţi în sală 75 de membri cu drept de vot, scrie news.ro.
Cristinel Romanescu a fost reales în funcţia de preşedinte al Federaţiei Române de tenis de masă
În a doua parte a Adunării Generale au fost votaţi şi aleşi membrii Consiliului Director, membrii Comisiei de Cenzori şi preşedintele Comisiei de Apel.
Preşedinte ales:
Cristinel Romanescu – 72 voturi
Vicepreşedinte ales:
Nicolae Ochiană – 72 voturi
Membrii reprezentanţi cluburi aleşi în Consiliul Director:
Ion Damian – 66 voturi
Bogdan Marinescu – 67 voturi
Vasile-Adrian Moldovan – 67 voturi
Membru reprezentant mass-media & marketing ales în Consiliul Director:
Beatrice Romanescu – 74 voturi
Din Consiliul Director mai fac parte trei membri ai FRTM: Secretarul general Adriana Zamfir, Antrenorul federal Viorel Filimon şi Contabilul şef Valeria Olteanu.
Comisia de Cenzori aleasă:
Beatrice-Alina Ştefan – 70 voturi
Adrian Meşcă – 71 voturi
Marian-George Uruc – 66 voturi
Preşedintele Comisiei de Apel ales:
Cristina Timar – 72 voturi.
- Bernadette Szocs şi Eliza Samara cer banii de la statul român: “De doi ani nu am mai primit nici măcar o premiere”
- Moment istoric pentru România! Tricolorele au primit medaliile de bronz la Campionatele Mondiale
- România – China 0-3. Tricolorele rămân cu bronzul uriaş la Campionatele Mondiale. China a fost prea mare
- „Nu am cuvinte! Este un vis! În sfârșit!” Bernie Szocs, în al 9-lea cer după prima medalie mondială
- Au sărbătorit pe masă! Bucuria uriaşă a naţionalei României după succesul istoric de la Londra


































