Sun Yingsha a câştigat pentru a treia oară Turneul Campioanelor la tenis de masă, exclusiv în AntenaPLAY

Alex Ioniță Publicat: 17 decembrie 2023, 14:30

Sun Yingsha a câştigat Turneul Campioanelor la tenis de masă 2023

Sun Yingsha / Profimedia

Sun Yingsha a câştigat pentru a treia oară Turneul Campioanelor la tenis de masă, exclusiv în AntenaPLAY. În prima semifinală, Wang Yidi a trecut de Chen Xingtong, cu 4-1 (12-10, 11-5, 3-11, 11-8, 12-10).

În a doua semifinală de la Turneul Campioanelor la tenis de masă 2023, Sun Yingsha a învins-o pe Chen Meng 4-1 (11-9, 9-11, 11-7, 11-7, 11-7). Finala competiţiei de la Nagoya, în Japonia, a fost exclusiv în AntenaPLAY, şi a fost câştgată de Sun Yingsha.

TURNEUL CAMPIOANELOR DE TENIS DE MASĂ 2023 ESTE LIVE VIDEO AICI ÎN ANTENAPLAY

Update 14:30: Sun Yingsha a câştigat pentru a treia oară la rând Turneul Campioanelor la tenis de masă, după ce s-a impus în finala cu Wang Yidi cu 4-2 (12-10, 11-6, 8-11, 11-5, 6-11, 11-7).

Update 09:30: Sun Yingsha este a doua semifinalistă de la Turneul Campioanelor la tenis de masă 2023. Ea a învins-o pe Chen Meng 4-1 (11-9, 9-11, 11-7, 11-7, 11-7) şi o va întâlni în ultimul act pe Wang Yidi, de la ora 14:30, exclusiv în AntenaPLAY.

Update 08:30. A început a doua semifinală, cea dintre liderul mondial, Sun Yingsha, şi Chen Meng.

Update 08:25: Wang Yidi este prima finalistă a Turneului Campioanelor la tenis de masă 2023. Ea a învins-o pe Chen Xingtong, cu 4-1 (12-10, 11-5, 3-11, 11-8, 12-10).

În semifinalele competiției au rămas doar jucătoare din China, după ce sportivele Ying Han, care reprezintă Germania, și Mima Ito, care reprezintă Japonia, au fost eliminate, în sferturile de finală. Astfel, în semifinalele turneului se vor duela Xingtong Chen și Wang Yidi, dar și Yingsha Sun și Cheng Meng.

Programul zilei de duminică începe cu semifinala dintre Wang Yidi și Xingtong Chen, care se vor duela de la ora 7:00. În cadrul acestei semifinale, principala favorită este Wang Yidi, care s-a calificat, fără probleme, până în semifinale. De cealaltă parte, Xingtong Chen a avut mari probleme încă din prima fază a competiției. La momentul respectiv, sportiva din China a avut un meci strâns cu Bernadette Szocs, care s-a încheiat, în cele din urmă, cu victoria lui Xingtong, cu scorul de 3-2, la general.

Mai apoi urmează partida dintre Yingsha Sun și Cheng Meng, care este programată de la ora 7:45. Marea favorită a acestei semifinale este Yingsha Sun, care a trecut în sferturile de finală de Ying Han, cu scorul general de 3-0.

Câștigătoarele din cele două semifinale se vor duela, pentru câștigarea trofeului, în marea finală, care este programată tot duminică, de la ora 11:30.

Bernadette Szocs a fost eliminată de la Turneul Campioanelor la tenis de masă 2023

Bernadette Szocs a fost eliminată de chinezoaica Chen Xingtong în optimile de finală ale Turneului Campioanelor la tenis de masă 2023, competiţie ce poate fi urmărită exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 15-17 decembrie.

Duelul dintre Bernie şi ocupanta locului 6 mondial, de la Nagoya, a fost exclusiv în AntenaPLAY. Aflată în premieră în la această competiţie, Szocs a luptat eroic. Din păcate, a cedat în set decisiv şi a ratat calificarea în sferturile de finală. (VEZI AICI FAZELE IMPORTANTE ALE DUELULUI DINTRE CHEN XINGTONG ȘI BERNADETTE SZOCS)

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

18:48 Gabriela Ruse s-a calificat în sferturi la Trophee Clarins! A învins-o pe Kristina Mladenovic în 2 seturi 18:45 „Mai bine tăcea!” Cristian Tudor Popescu a răbufnit când a aflat că Simona Halep a „rupt” colaborarea cu Carlos Martinez 18:36 Adrian Mititelu şi-a ales antrenorul cu care să atace revenirea în Liga 1! Primele cinci mutări pe care le face la FCU Craiova 18:18 LIVE VIDEOKazahstan – Suedia se joacă ACUM în AntenaPLAY. Canada – Norvegia, de la 21:20. Continuă spectacolul la CM de hochei 18:07 Costică Căileanu a murit la 54 de ani, într-un grav accident rutier produs între Năvodari şi Corbu. Tragedie uriaşă în România! 18:03 Federico Piovaccari s-a retras din fotbal! Ultimul marcator din Champions League pentru FCSB a făcut anunțul la aproape 40 de ani 17:50 „Prea bătrân!” Alex Chipciu a ratat transferul şi au apărut dezvăluiri din interior. Ce s-a întâmplat cu adevărat 17:37 „Își arată din nou caracterul murdar!” Suporterii FCSB-ului, atac total după ce Rapid le-a oferit doar 400 de bilete la derby! 17:30 „Durerea a revenit!” Simona Halep, anunţ despre viitorul ei după ce a fost nevoită să se retragă de la Trophee Clarins 17:24 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 16 mai Vezi toate știrile