Alexander Zverev a vorbit înainte de Jocurile Olimpice 2024, acolo unde va ajunge în postura de campion olimpic, după aurul cucerit la Tokyo. Acesta susţine că este foarte nerăbdător să-şi apere titlul, susţine EFE.
“Jocurile Olimpice sunt, întotdeauna, ceva foarte special”, a declarat, vineri, Zverev, care dispută la Sydney competiţia United Cup alături de echipa Germaniei.
Alexander Zverev, înainte de Jocurile Olimpice 2024
“Este, fără îndoială, cel mai mare eveniment al anului, după părerea mea, pentru că Jocurile Olimpice nu au loc decât o dată la patru ani. Este ceva ce, cu adevărat, aştept cu nerăbdare, mai ales în calitate de campion en titre”, a adăugat Alexander Zverev.
“Sunt nerăbdător să mă întorc în Satul olimpic din nou şi să locuiesc în acele mici apartamente unde toţi suntem împreună, să petrecem o perioadă frumoasă. Este ce am făcut la Tokyo şi a fost minunat”, a adăugat jucătorul german, care l-a învins pe rusul Karen Kacianov în finala de la Tokyo, după ce l-a eliminat pe sârbul Novak Djokovic în semifinale.
- Alexander Zverev a campion olimpic
- Germanul a obţinut medalia de aur la Tokyo
- Argentina - Austria e luni, de la ora 20:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Franța - Iraq e luni spre marți noapte, de la ora 00:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Sorana Cîrstea se menţine pe locul 18. Jaqueline Cristian a urcat pe 38
- Serena Williams poate reveni în tenis la 44 de ani! A primit wild card de la Wimbledon, în proba de simplu
- Irina Begu, calificare pe tabloul principal la WTA Bad Homburg! Românca, victorie în fix două ore
- Gabriela Ruse, victorie importantă în calificările pentru WTA Bad Homburg. Românca a trecut de o mare favorită
- Lovitură la WTA Berlin! Aryna Sabalenka, eliminată în semifinale. Performanță impresionantă reușită de adversara ei

































