Jucătoarea română de tenis Anca Todoni s-a calificat sâmbătă în finala turneului WTA125 Megasaray Hotels Open, din Antalya.
Anca Todoni (20 de ani, locul 100 WTA) a învins-o în semifinale pe franţuzoaica Clara Burel (23 de ani, locul 148 WTA), după un meci care s-a întins pe o oră şi 23 de minute.
Anca Todoni s-a calificat în finala turneului din Antalya
Anca s-a impus în două seturi, 6-2, 6-3, şi va juca finala din Antalya cu Leyre Romero Gormaz, din Spania. Până acum, Anca Todoni a câştigat două turnee WTA 125, la Bari şi Santa Cruz, ambele în anul 2024, scrie news.ro.
- România şi-a aflat adversarele de la Billie Jean King Cup! Cu cine se vor înfrunta tricolorele
- Revine Serena Williams în tenis? Novak Djokovic: “Cred că da! Toată lumea îşi doreşte”
- Jaqueline Cristian, calificare dramatică în turul 2 la Indian Wells. Câți bani și-a asigurat românca
- Sorana Cîrstea s-a calificat în turul doi la Indian Wells. Succes în trei seturi pentru româncă
- Aryna Sabalenka se mărită: “N-aveam absolut NICIO idee”. Iubitul milionar i-a îndeplinit dorința liderei WTA


































