Închide meniul
VIDEO

Ashleigh Barty este prima finalistă de la Wimbledon. Angelique Kerber nu a avut nicio şansă. “E ceva incredibil!”

Publicat: 8 iulie 2021, 17:32

Comentarii
Ashleigh Barty este prima finalistă de la Wimbledon. Angelique Kerber nu a avut nicio şansă. E ceva incredibil!

Profimedia

Ashleigh Barty, liderul WTA şi cap de serie numărul 1, s-a calificat, joi, în finala turneului de Grand Slam de la Wimbledon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ashleigh Barty este prima finalistă de la Wimbledon

Barty a învins-o în semifinale pe nemţoaica Angelique Kerber, numărul 28 mondial şi favorită 25. Scorul final a fost 6-3, 7-6 (3), iar meciul a durat o oră şi 26 de minute.

“E ceva incredibil. Aproape de cel mai bun meci de tenis pe care îl voi putea juca vreodată. Angie a scos tot ce e mai bun din mine, astăzi. A fost un meci de foc încă de la început. Sunt incredibl de mândră de mine şi de echipa mea”, a declarat Ashleigh Barty.

Reclamă
Reclamă

Sportiva din Australia o va întâlni în ultimul act pe câştigătoarea meciului Karolina Pliskova (Cehia, locul 13 WTA şi cap de serie 8) – Arina Sabalenka (Belarus, locul 4 WTA şi cap de serie 2), informează news.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
17:19
Răzvan Burleanu, prima reacţie după scandalul de la tragerea la sorţi din Cupă: “Vina a fost recunoscută”
17:08
VIDEO & FOTOIronie neintenționată către CSA Steaua. Ce scria pe autocarul oferit FCSB-ului la venirea în Scoția
16:59
Răzvan Burleanu a anunţat o modificare importantă în fotbalul românesc!
16:23
Lovitură pentru Arsenal după prima etapă din Premier League. Un om de bază s-a accidentat din nou
16:14
EXCLUSIVCe se întâmplă cu cei 3 jucători importanţi ai FCSB-ului care nu au primit viză pentru Scoţia!
15:45
Gigi Becali, noi detalii despre transferul lui Thiam la FCSB. Cum l-a convins pe Gheorghiţă să plece: “Vrea apartament”
1 Adrian Mititelu, dezvăluiri incredibile despre Vladislav Blănuţă: “Va juca în Liga a 3-a şi va primi o lecţie de viaţă” 2 Ce jucător dispare de pe lista FCSB-ului pentru a-i face loc lui Mamadou Thiam. Anunţul lui Gigi Becali 3 Adrian Petre l-a înjurat pe Nicolae Dică! Scandal uriaş între cei doi: “De asta a fost dat afară de peste tot” 4 Gigi Becali a confirmat transferul lui Mamadou Thiam la FCSB: “L-am luat”. Câţi bani a plătit în schimbul lui 5 Scandal după tragerea la sorţi a play-off-ului Cupei României! Acuzaţii dure: “Ce manevre s-au făcut” 6 Destinaţie surpriză pentru Ianis Hagi. Cu ce echipă negociază şi ce salariu uriaş ar putea încasa
Citește și