Eugénie Bouchard, actualmente locul 167 mondial și proaspăt învinsă de Patricia Țig în finala Open-ului de la Istambul, se află și ea în aceeași situație.
Andy Murray, decădere din cauza accidentărilor
Andy Murray a făcut parte din elita tenisului mondial pentru multă vreme, însă accidentările l-au dat înapoi.
Murray a fost operat de trei ori la șold și și-a pierdut locul în ierarhie, căzând până pe poziția 129 la nivel mondial.
Între 2014 și 2017, Murray s-a calificat de patru ori consecutiv în semifinalele Openului francez, dar acum va evolua fără niciun antrenament recent pe zgură, după ce a ales să nu participe în aceste zile la turneul de la Roma.
Eugénie Bouchard, wild-card după înfrângerea cu Patricia Țig
Eugenie Bouchard, la rândul ei semifinalistă la Roland Garros în 2014, a evoluat în turnee încă de la redeschiderea sezonului luna trecută.
Ea a reușit să ajungă în finală la Istambul, unde a pierdut în trei seturi în fața Patriciei Țig.
Bouchard se află în acest moment pe locul 26 mondial.
Turneul French Open, programat în primă instanță în luna mai, a fost amânat din cauza pandemiei și a fost reprogramat pentru perioada 27 septembrie – 11 octombrie.
- Cei doi sunt foști semifinaliști la Openul francez
- Unul dintre ei este un fost lider mondial
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Australian Open pregăteşte un eveniment în premieră. Roger Federer, invitat special
- Simona Halep s-a antrenat cu Jannik Sinner. Mesajul superb postat de Darren Cahill
- Sorana Cîrstea, după ce şi-a anunţat retragerea: “Pot să mă simt ca o ratată sau pot să dau totul pentru ziua de azi”
- Sorana Cîrstea a anunțat când se va retrage din tenis: „Va fi ultimul an. Nu e ușor să spui adio”
- O jucătoare de top din Rusia îşi schimbă naţionalitatea! Ţara occidentală pe care o va reprezenta
































