Decizie uluitoare în privinţa lui Novak Djokovic! Autorităţile australiene, fără milă. Unde a fost dus sârbul după ce i s-a anulat viza şi a fost expulzat

Gabriel Zamfirescu Publicat: 6 ianuarie 2022, 8:55

Comentarii
Decizie uluitoare în privinţa lui Novak Djokovic! Autorităţile australiene, fără milă. Unde a fost dus sârbul după ce i s-a anulat viza şi a fost expulzat

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Deciziile radicale împotriva lui Novak Djokovic se succed cu repeziciune. După ce i s-a anulat viza de Australia şi a fost expulzat, sârbul a făcut contestaţie. Până la judecată, acesta a fost dus într-un hotel pentru refugiaţi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Decizie uluitoare în privinţa lui Novak Djokovic!

Novak Djokovic va sta la Park Hotel în așteptarea deciziei definitive în privinţa contestaţiei sale referitoare la expulzare, conform eurosport.ro. Se pare că procesul va dura, iar Djokovic va fi nevoit să stea ore bune în acest hotel. Liderul mondial a primit o scutire medicală pentru a participa la Austrlaian open, deşi nu este vaccinat anti Covid, dar autorităţile din Australia s-au sucit eact când sârbul a ajuns în această ţară.

Sârbul, ţinut 9 ore pe aeroport

Jucătorul a fost ţinut 9 ore pe aeroport şi a fost păzit de doi polițiști fără a avea acces la telefonul mobil, precum un infractor periculos. După 9 ore, autoritățile din Australia au precizat că sârbul nu a reușit să prezinte suficiente dovezi pentru scutirea lui de la vaccin şi au luat o decizie radicală. I-au anulat viza și l-au somat să părăsească țara, cu primul avion. Totuși, Djokovic nu a renunţat şi a depus contestație. Astfel, australienii l-au trimis la Park Hotel, un hotel cu o foarte slabă reputație care este destinat refugiaților.

Cererea lui Djokovic de a anula hotărârea privind viza va fi audiată de Curtea Federală din Melbourne. Procesul trebuia să înceapă la ora 7, ora României, dar totul a fost amânat. Mai multe surse din presa de la Antipozi scriu că Djokovic nu va părăsi Australia în această seară, din cauza procesului de contestație, dar și din cauza faptului că interogarea a durat foarte mult, mai spune sursa citată.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Balonul de Aur 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:26

Pleacă pe 80 de milioane de euro după două meciuri bune la Campionatul Mondial! Transferul momentului

20:05

Fostul jucător de la FCSB semnează în Turcia: „Este un club mare”

19:58

Filipe Coelho atrage atenția înaintea jocului cu Levski Sofia: „Cea mai puternică echipă întâlnită în acest sezon”

19:57

Eroul care a ales să nu tacă: spaniolul care a jucat doar trei minute la Mondial, dar inspiră o generație

19:36

Reacţia lui Ladislau Boloni când a aflat pentru cine a plătit FCSB 1.350.000 de euro: „Nu ştiu care e logica”

19:28

VIDEONicolae Stanciu, al patrulea meci consecutiv cu gol în China! Românul, decisiv și de la punctul cu var într-un joc de infarct

1 Decizia luată de FIFA după scandalul făcut de argentinieni în finala Cupei Mondiale 2 VIDEOFotbalistul care a refuzat să-l salute pe Donald Trump la ceremonia de premiere 3 VIDEOSpania – Argentina 1-0. Spaniolii au câştigat Cupa Mondială! Ferran Torres, „eroul” ibericilor într-un succes istoric 4 VIDEOBătaie pe teren după ce Spania a câștigat Cupa Mondială! Gesturi golănești comise de Leandro Paredes 5 Rodri, „Balonul de Aur” al Cupei Mondiale. Toate premiile acordate după finala Spania – Argentina 6 Leandro Paredes a rupt tăcerea, după scandalul uriaș de la finala Spania – Argentina 1-0: „Plin de mândrie”
Citește și