Închide meniul

Elena Rybakina spune că nu a fost maltratată de antrenorul său: “Îl cunosc de 6 ani!”

Publicat: 4 ianuarie 2025, 18:42

Comentarii
Elena Rybakina spune că nu a fost maltratată de antrenorul său: Îl cunosc de 6 ani!

Elena Rybakina neagă că a fost maltratată de antrenorul său | Profimedia

Elena Rybakina, numărul 6 mondial, a declarat, sâmbătă, că fostul său antrenor Stefano Vukov nu a „maltratat-o niciodată”, după ce presa americană a dezvăluit că acesta a fost suspendat provizoriu de WTA.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rybakina, care a câştigat Wimbledon în 2022, a anunţat miercuri că îl va reintegra pe Vukov în echipa sa, după o colaborare iniţială între 2019 şi US Open 2024, care a dus-o pe locul 3 în lume.

Elena Rybakina neagă că a fost maltratată de antrenorul său

Dar publicaţia sportivă americană The Athletic a dezvăluit săptămâna aceasta că a fost investigat pentru o posibilă încălcare a codului de conduită al turneului feminin. „WTA a lansat investigaţia anul trecut după ce au fost făcute plângeri cu privire la comportamentul său, descris ca intens şi uneori dur de către alţii din cadrul sportului”, a precizat The Athletic, citat de news.ro.

Vukov neagă orice infracţiune, spunând că „nu a abuzat niciodată de nimeni”. Controversa vine înaintea primului Grand Slam al anului, Australian Open, care începe pe 12 ianuarie.

Sâmbătă, Rybakina, în vârstă de 25 de ani, a venit în apărarea croatului. „Pot doar să spun, şi am mai spus-o, că nu m-a maltratat niciodată sau ceva de genul ăsta”, a spus ea după ce Kazahstanul a pierdut în faţa Poloniei în semifinala Cupei United din Sydney. „Stefano se va alătura echipei pentru că îl cunosc de şase ani”, a adăugat ea.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:06
FotoMomentul care a atras atenţia tuturor la tragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026. Heidi Klum, în centrul atenţiei
20:03
VideoDonald Trump a primit premiul FIFA pentru pace la tragerea la sorți: “Am salvat mii de vieți. Am oprit războaie”
19:48
Joyskim Dawa și-a anunțat revenirea pe gazon: „Vreau să joc!”
19:45
LIVE VIDEOTragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026 e ACUM, în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY
19:32
Imagini tragicomice din Liga a 2-a. Modul incredibil în care s-a schimbat tabela de scor la Chiajna
19:13
Veste excelentă pentru viitoarea adversară a FCSB-ului! Tranzacție de 3,7 milioane de euro
1 FotoDan Şucu, investiţie de 180 de milioane de euro în afacerea în care l-a implicat şi pe fiul său! 2 Nicolae Stanciu, dat ca şi transferat la FCSB. Cine face anunţul: “Nu vine la Rapid” 3 EXCLUSIVMircea Rednic, revenire senzaţională în Liga 1! Are contractul pe masă 4 Universitatea Craiova l-a demis! Antrenorul a plecat după meciul din Conference League 5 „Asta ne e valoarea”. Louis Munteanu, discurs furibund după ce CFR Cluj s-a încurcat în Cupă. Anunț despre plecare 6 Gigi Becali a pus ochii pe un jucător important al lui Dinamo înaintea derby-ului: “Are loc la noi”
Citește și