"Era să pierd avionul!" Sorana Cîrstea, savuroasă la plecarea spre SUA. Condiţii stricte şi la Miami: "Trebuie să am nervii tari!"

Antena Sport Publicat: 19 martie 2021, 8:11

Comentarii
"Era să pierd avionul!" Sorana Cîrstea, savuroasă la plecarea spre SUA. Condiţii stricte şi la Miami: "Trebuie să am nervii tari!"

Sorana Cîrstea

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Sorana Cîrstea a avut o parte de emoţii în această dimineaţă. A fost la un pas să piardă avionul. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Da, era să pierd avionul! Cred că una din puținele dăți… Nu m-am aranjat bine cu timpul și era să pierd avionul. Dar mai am 45 de minute, sunt băieții în spate, se descurcă. N-aș fi vrut să pierd tocmai avionul de Miami, aș fi vrut să pierd un avion de Budapesta sau de Istanbul”, a spus Sorana Cîrstea la plecarea spre SUA.

Spre deosebire de Australia, Sorana Cîrstea şi Simona Halep nu vor sta în carantină în SUA. Va fi însă o bulă sanitară, dar care nu o deranjează prea mult pe Sorana. 

M-am obișnuit deja cu sistemul acesta nou de a fi în bulă, trebuie să am nervi tari și până la urmă suntem acolo la turneu, nu suntem pentru turism. Acum deja am 6 luni de experiență cu acest nou sistem și m-am obișnuit”, a mai spus Sorana Cîrstea. 

Reclamă
Reclamă

Sorana Cîrstea, despre numirea Monicăi Niculescu în funcţia de căpitan al naţionalei

Sorana Cîrstea a vorbit şi despre numirea Monicăi Niculescu în funcţia de căpitan – nejucător al echipei naţionale a României de FED Cup. 

"Eu cred că am fost prima care am aflat, eram la Dubai când mi-a zis Moni și m-am bucurat enorm pentru ea, am felicitat-o și am strâns-o în brațe! Cred că este o alegere perfectă. Este fix ce trebuie  echipei: un zâmbet, o glumă, experiență extrem de multă!

Sunt foarte fericită pentru ea. Am întrebat-o dacă va fi căpitan-jucător, dar a spus că nu știe încă. M-am bucurat din tot sufletul pentru ea și cred că merită această poziție. Cred că se va descurca excelent, știe foarte mult să aplaneze, știe să și glumească. Eu am fost prima cu ea pe bancă, la Constanța (n.r. – Fed Cup 2017). Cred că este o alegere superbă și doresc mult succes echipei!", a mai spus Sorana. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:29

Victor Pițurcă i-a dezvăluit lui Gică Hagi avantajul României cu Suedia: „Eu știu cum merg lucrurile”

14:27

Oficial. Anunț uriaș făcut de Barcelona: Sergio Busquets se întoarce la club după trei ani

14:20

3 zile. 15 ani de Summer Well. Un weekend care ramane cu noi

14:00

Imaginea anului: puștiul de 18 ani de la Lens, singur pe tunel în timp ce colegii ridicau trofeul deasupra capului

13:15

Gică Hagi, cuvinte mari despre David Popovici: „E o sursă de inspirație, asta vreau și eu la echipa națională!”

13:06

Gică Hagi trage un semnal uriaș de alarmă în privința antrenorilor: „Mai mult respect”. Mesaj indirect pentru Gigi Becali

1 A murit Mircea Marius, nepotul lui Mircea Rednic. A fost găsit mort în dimineaţa nunţii 2 Jose Mourinho, verdict fără menajamente, după ce Real a „spulberat-o” pe Schalke! Ce a spus despre Mbappe şi Diomande 3 A greșit la gol și i s-a reziliat contractul! Fostul jucător de la FCSB a rămas liber de contract după 3 meciuri 4 Cine este și cu ce se ocupă mama lui David Popovici. Detaliul mai puţin ştiut din viaţa sportivului 5 BREAKING NEWSCristiano Ronaldo şi-a anunţat retragerea! Când îşi încheie activitatea superstarul portughez 6 Oraşul din România care rămâne fără fotbal. Echipa intră în faliment, datorii uriaşe!
Citește și