Închide meniul

Fabio Fognini boicotează turneul de la Roland Garros: ”E periculos pentru sănătate!”

Antena Sport Publicat: 3 aprilie 2020, 9:51

Comentarii
Fabio Fognini boicotează turneul de la Roland Garros: ”E periculos pentru sănătate!”

Fabio Fognini boicotează turneul de la Roland Garros: ”E periculos pentru sănătate!”

Fognini nu este de acord cu reprogramarea competiției de la Paris, care va fi la doar o săptămână după ce se va încheia US Openul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fabio Fognini: ”E periculos pentru sănătate!”

"Nu sunt de acord să joc la Roland Garros la doar o săptămâna după US Open. Este prea puțin timp să ne revenim. Cum vor face Rafa Nadal și Novak Djokovic, care ajung mereu in finală?

Cum vor intră pe teren patru săptămâni la rând? Și sunt meciuri de cinci seturi! E periculos pentru sănătate", a declarat Fognini.

Roland Garros va fi al doilea turneu de Mare Șlem din 2020, după Australian Open. Se va desfășura între 20 septembrie și 4 octombrie. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:56
“Ne-a lipsit” Andone a numit jucătorul care putea schimba soarta meciului cu Bosnia: “Cu el în teren altfel era”
19:33
Lovitură pentru Gigi Becali! Fotbalistul dorit de patronul FCSB-ului, la un pas de transferul în Ucraina
19:14
“L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia!
19:00
Kylian Mbappe, război total cu PSG! Starul lui Real Madrid cere daune de 240 de milioane de euro
18:30
România – San Marino LIVE VIDEO (marţi, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Ultimul meci al tricolorilor în preliminarii
18:21
Marius Șumudică, ținta unui derapaj șocant: “Schizofrenic, gunoi absolut. Se considera cel mai tare antrenor”
1 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 2 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 3 UPDATEÎnfrângerea dramatică a Ungariei a schimbat lista cu posibilele adversare ale României! Pe cine putem întâlni la baraj 4 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 5 FRF va merge la FIFA, după scandările rasiste din Bosnia! Comunicatul oficial al federaţiei 6 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia
Citește și