Jucătoarea română de tenis Gabriela Ruse a abandonat sâmbătă, la turneul WTA de la Miami, în meciul cu Aryna Sabalenka. Ruse a acuzat dureri musculare.
Gabriela Ruse (27 de ani, locul 50 WTA) nu a putut duce la capăt meciul disputat în 16-imile turneului WTA1000 Miami Open, împotriva liderului mondial WTA, belarusa Aryna Sabalaneka (26 de ani).
Gabriela Ruse a abandonat în partida cu Aryna Sabalenka din cauza unor probleme musculare
Jucătoarea din România a cedat primul set cu 1-6, iar în startul celui de-al doilea set a acuzat dureri musculare care nu i-au permis să încheie meciul, Gabriela Ruse abandonând după 40 de minute de joc. Aryna Sabalenka s-a calificat astfel în optimile turneului de la Miami, scrie news.ro.
Monica Niculescu a pierdut în 16-imile turneului de dublu de la Miami
Perechea formată din jucătoarea română Monica Niculescu şi poloneza Katarzyna Piter a pierdut sâmbătă, în 16-imile probei de dublu, la turneul WTA 1000 de la Miami.
Monica Niculescu (37 de ani) şi Katarzyna Piter (34 de ani) au întâlnit, în 16-imile probei de dublu feminin a turneului WTA 1000 Miami Open, perechea formată din belgianca Elise Mertens (29 de ani) şi chinezoaica Shuai Zhang (36 de ani).
- Nu joacă la Turneul Campionilor, dar pleacă cu buzunarele pline! Câţi bani primesc rezervele de la Torino
- Felix Auger-Aliassime s-a calificat în semifinale la Turneul Campionilor! Victorie în două seturi în faţa lui Zverev
- Jannik Sinner, fabulos! Italianul, a treia victorie consecutivă la Turneul Campionilor
- Carlos Alcaraz a obţinut o nouă victorie la Turneul Campionilor şi va încheia anul pe locul 1 ATP
- Jannik Sinner caută perfecţiunea, după calificarea în semifinalele Turneului Campionilor: “Am jucat foarte bine”
































