Închide meniul

Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: “Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”

Dan Roșu Publicat: 2 octombrie 2024, 13:05

Comentarii
Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?

Simona Halep, într-o conferinţă de presă - Getty Images

Ilie Năstase a avut o reacţie neaşteptată la adresa Simonei Halep, după ce dubla câştigătoare de Grand Slam a ales să evolueze la Hong Kong, un turneu WTA 125. Fostul mare campion susţine că şi-ar fi dorit ca Simo să joace la turnee mari, de Grand Slam.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Eu mă așteptam să joace la Wimbledon! Ce turneu e ăsta la Hong Kong?! Nu înțeleg! Am vorbit și cu domnul Țiriac. A fost numărul 1 mondial, ce-ți mai trebuie să joci la Hong Kong?! E o mare greșeală! Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?

Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep

A fost numărul 1, nu? Așa gândeam când jucam. Nu știu care e ideea. Că vrea să vadă dacă poate să revină? Trebuie să se ducă într-un turneu puternic, pentru a putea să-și dea seama unde este ca valoare.

Cu ce o ajută dacă câștigă un meci de tenis în plus? N-are ce să demonstreze ea. Păcat că a stat doi ani de zile fără să joace. Asta e problema! Nu că câștigă primul tur, al doilea tur sau turneul. E decizia ei, pe ea trebuie să o întrebați.

Dacă îmi dau cu părerea și spun ceva greșit, ies eu aiurea. Eu aș fi făcut altfel. Simona nu e de locul 1130, să fim serioși! Normal, ar fi trebuit să primească wildcard la Wimbledon, pentru că ea a fost câștigătoare de Wimbledon. Dar fiecare turneu gândește altfel”, a spus Ilie Năstase, citat de prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

Simona Halep – Arina Rodionova, la Hong Kong

Simona Halep şi Arina Radionova se întâlnesc pentru prima oară în carieră în turul 1 de la Hong Kong. Pentru Simona Halep, acesta este al treilea meci de la revenirea după scandalul de dopaj şi primul după o pauză de aproape cinci luni. Ultima partidă disputată a fost cea de la Paris, pe 15 mai, când a abandonat în faţa lui Kessler Mccartney.

Ultima dată, Simona Halep a jucat la jumătatea lunii iunie într-un meci demostrativ la Cluj-Napoca, la Sports Festival. Anterior, la 15 mai, ea a abandonat în primul tur la turneul WTA 125 Trophee Clarins, de la Paris, din cauza problemelor la genunchi. Pentru Halep a fost al doilea meci în circuitul WTA după ce a revenit în martie în competiţii după o perioadă lungă de suspendare.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:45
Cristi Borcea surprinde! Pe cine vede viitor selecționer al naționalei României
19:30
LIVE SCOREFC Argeş – Rapid 0-0, în Cupa României. Meci tare la Mioveni! Giuleștenii au lovit bara
19:30
Barcelona pregătește o lovitură de proporții! Doi jucători la schimbul starului de 100 de milioane de euro
19:09
Lovitură înainte de UTA – FCSB! Au anunțat boicot: „Nimic nu s-a schimbat”
19:08
Cristi Borcea, amintiri din perioada în care investea milioane la Dinamo: “5, 6 echipe aveau buget de 15 mil. €”
18:26
Marius Șumudică, încrezător în potențialul lui Ianis Hagi: „Asta arată pe teren”
1 VIDEOCe moment de 1 decembrie! România, victorie uriaşă de Ziua Naţională, la Cupa Mondială Echipe Mixte 2 E oficial! FCSB rămâne fără Siyabonga Ngezana. Unde merge fotbalistul 3 Lautaro Martinez a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Cristi Chivu: “Face asta prea mult” 4 Transferul momentului pentru FCSB. A ajuns la București să semneze: “Mă bucur să fiu din nou aici” 5 Costel Gâlcă, transfer de titlu la Rapid. Ce jucător de 1.2 milioane de euro vrea din Serie A 6 Roxana Moise a murit la 39 de ani
Citește și