LIVE SCORE

Indian Wells 2021 | Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 5-7, 4-6. Meci pe muchie de cuţit pierdut de româncă

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 11.10.2021, 4:14
Actualizat: 11.10.2021, 4:17

Simona Halep - Aliaksandra Sasnovich s-a terminat 5-7, 4-6. Bielorusa a reuşit să mai facă o victimă importantă la acest turneu după ce a învins-o în turul trecut şi pe Emma Răducanu. Aliaksandra Sasnovich a învins-o în două seturi pe Simona Halep.

Simona Halep, cădere în clasamentul WTA

Profimediaimages

Simona Halep nu a reuşit să se califice în optimile turneului de la Indian Wells. Românca a pierdut în faţa Aliaksandrei Sasnovich, cu 5-7, 4-6 după un meci epuizant şi a pierdut şansa de a merge mai departe. Simona Halep a venit din urmă şi în primul şi în al doilea set, dar nu a reuşit până la urmă să se impună. În al doilea set, Simo a simţit dureri la piciorul stâng, accidentare care a ţinut-o departe de teren multe luni în 2021.

UPDATE Final de meci. Aliaksandra Sasnovich câştigă setul secund şi meciul cu 7-5, 6-4

UPDATE Aliaksandra Sasnovich face break la 0 şi preia conducerea cu 5-4 în setul secund

UPDATE Aliaksandra Sasnovich îşi face serviciul şi se menţine echilibrul în setul secund. Este 4-4

UPDATE Simona Halep îşi câştigă serviciul şi preia din nou conducerea. Este 4-3 pentru româncă

UPDATE Aliaksandra Sasnovich salvează o minge de break şi egalează. Este 3-3

UPDATE Simona Halep preia pentru prima dată conducerea în setul secund. A revenit de la 0-2. Acum este 3-2

UPDATE Simona Halep face break-ul si revine în setul secund. Este 2-2

UPDATE Simona Halep îşi face serviciul şi reduce din diferenţă. Aliaksandra Sasnovich are 2-1 cu break

UPDATE Foarte nervoasă, Simona Halep ratează o minge de break, iar Aliaksandra Sasnovich face 2-0

UPDATE Aliaksandra Sasnovich începe bine şi setul al doilea. Are 1-0 după ce i-a luat break-ul Simonei

UPDATE Aliaksandra Sasnovich îşi câştigă serviciul după ce a fost condusă cu 0-30 şi îşi adjudecă primul set cu 7-5

UPDATE Simona Halep îşi pierde din nou serviciul. Este 6-5 pentru Aliaksandra Sasnovich

UPDATE Simona Halep reuşeşte break-ul şi revine pe tabelă. Este 5-5

UPDATE Simona Halep reduce din diferenţă. 5-4 pentru Aliaksandra Sasnovich care urmează să servească pentru a închide primul set

UPDATE Aliaksandra Sasnovich face 5-3 după un game câştigat la 0 şi mai are nevoie de un game pentru a câştiga primul set

UPDATE Aliaksandra Sasnovich reuşeşte break-ul după ce a revenit de la 0-40. Este 4-3 pentru Sasnovich

UPDATE Simona Halep şi Aliaksandra Sasnovich merg cap la cap în primul set. Este 3-3

UPDATE Început de meci echilibrat între Simona Halep şi Aliaksandra Sasnovich. Este 2-2

UPDATE Simona Halep îşi câştigă serviciul şi face 2-1

UPDATE Aliaksandra Sasnovich şi-a câştigat serviciul şi este 1-1

UPDATE Simona Halep îşi face serviciul şi are 1-0 în primul set

UPDATE A început meciul cu Simona Halep la serviciu

Zi plină la Indian Wells pentru românce. După Simona Cârstea şi Irina Begu, intră în scenă şi Simona Halep. A 17-a jucătoare din clasamentul WTA o înfruntă pe Aliaksandra Sasnovich, 100 WTA, în turul trei de la Indian Wells.

Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich, duel pentru turul 4

Partida Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich se va disputa nu înainte de ora 01:00. Simona se va concentra de acum numai pe aceste partide de simplu, după ce în proba de dublu, alături de Gabriela Ruse, a fost eliminată.

Simona Halep a ajuns în turul trei după ce a învins-o pe Marta Kostyuk, cu 7-6(2), 6-1, după un meci superb făcut în fața jucătoarei din Ucraina.

Sasnovich a eliminat-o pe Emma Răducanu

De cealaltă parte, Sasnovich a învins-o în turul doi pe Emma Răducanu, campioana de la US Open, cu scorul de 6-2, 6-4. Simona Halep și Aliaksandra Sasnovich s-au mai duelat o singură dată, în 2019, în primul tur de la Wimbledon, atunci când jucătoarea din România se impunea cu 6-4, 7-5.

La finalul acelui turneu, Simona Halep devenea campioană la Wimbledon după ce o învingea în finală pe Serena Williams, cu 6-2, 6-2.

La ce oră se joacă meciul Simona Halep - Gabriela Ruse
WTA • 21:20
Transylvania Open | La ce oră se joacă meciul Simona Halep – Gabriela Ruse. Organizatorii au anunțat programul zilei de miercuri
Tenis • 18:27
Transylvania Open 2021 | Irina Bara a bătut-o pe Irina Begu, în decisiv! Jaqueline Cristian, victorie uriașă cu Kaja Juvan după o revenire de poveste
Simona Halep
Tenis • 15:00
Simona Halep și-a schimbat programul: „Sunt încântată! Abia aștept să revin!” La ce turneu va participa campioana noastră după Transylvania Open 2021

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Dormea liniștit când a simțit că ceva se mișcă lângă el, în pat. Când a ridicat pătura a încremenit de spaimă. Ce era acolo
22:50 Dinamo – FC Argeș 1-2. Coșmar fără sfârșit pentru echipa lui Mircea Rednic! „Aguero din Berceni” a dat lovitura în prelungiri. „Câinii”, OUT din Cupa României 22:13 Emma Răducanu – Ana Bogdan, în turul al doilea la Transylvania Open 2021. Ce a spus Ana Bogdan despre campioana de la US Open 21:59 Transylvania Open | Emma Răducanu, discurs în limba română după victoria cu Polona Hercog. Campioana de la US Open, îndrăgostită de România. „Cred că sunt acasă aici!” 21:39 Transylvania Open | Emma Răducanu – Polona Hercog 4-6, 7-5, 6-1. Campioana de la US Open s-a calificat în turul al doilea la Cluj. Și-a distrus adversara în decisiv 21:37 VIDEOAndrei Chindriș, gol uriaș în poarta celor de la FC Porto. Prima reușită a fundașului român pentru Santa Clara 21:20 Transylvania Open | La ce oră se joacă meciul Simona Halep – Gabriela Ruse. Organizatorii au anunțat programul zilei de miercuri 20:49 Transylvania Open 2021 | Emma Răducanu a pierdut incredibil primul set, după ce a condus cu 4-1. Revenire uluitoare a Polonei Hercog 20:33 Fatih Terim, decizie radicală la Galatasaray! „Împăratul” vrea să dea afară 7 jucători. Ce se întâmplă cu Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan 19:42 Transylvania Open 2021 | Prima reacție a lui Jaqueline Cristian, după revenirea de poveste cu Kaja Juvan: „Asta a fost cheia!” Ce a spus despre apariția fabuloasă de pe teren 19:08 Se anunță noapte albă la Filiași, după calificarea în sferturile Cupei României! Cum vor sărbători performanța istorică. „Trecem de la bere la vin!”
WOW! Rico și Ben Saddik au făcut meciul anului! Marocanul i-a spart obrazul lui Verhoeven dar a pierdut prin TKO