Închide meniul

Irina Begu, eliminată de Kvitova în primul tur! Alte trei românce sunt pe tabloul principal de la US Open

Gal Dorin Publicat: 31 august 2020, 19:19

Comentarii
Irina Begu, eliminată de Kvitova în primul tur! Alte trei românce sunt pe tabloul principal de la US Open

Irina Begu, în timpul unui meci / AFP7 / Rob Prange

Kvitova a reuşit să controleze partida aproape în totalitate şi să o încheie după doar ceva mai mult de o oră de joc.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După ce Begu a părut că are o şansă în timpul unui schimb de break-uri la 3-3, numărul 12 mondial a apăsat pe acceleraţie şi nu a mai avut emoţii de la acel moment.

Irina Begu a fost eliminată. Alte trei românce sunt pe tablou

Chiar dacă părăseşte competiţia în primul tur, Irina Begu va primi 10 puncte WTA şi un cec în valoare de 61.000 de dolari.

Ca toate meciurile de tenis din această perioadă şi acesta s-a disputat fără spectatori şi în condiţii sporite de securitate medicală.

România mai are trei jucătoare prezente pe tabloul principal de la US Open în acest an.

Sorana Cîrstea o va înfrunta marţi pe Christina McHale, din SUA. Mihaela Buzărnescu are un meci foarte greu cu Sloane Stephens, câştigătoarea din 2017. 

Reclamă
Reclamă

După miezul nopţii intră în acţiune Patricia Ţig împotriva reprezentantei Japoniei, Kurumi Nara.

România, reprezentată şi la dublu la US Open

Chiar dacă Simona Halep a ales să nu participe în acest an, numărul reprezentanţilor ţării noastre a fost crescut şi de participanţii la probele de dublu.

La masculin, cuplul Horia Tecău şi Jean Julien Rojer va juca cu perechea formată din Marcelo Arevalo şi Jonnz O’Mara.

Reclamă

Pe partea cealaltă a tabloului, Raluca Olaru şi Sara Sorribes Tormo vor avea de disputat un meci cu Lucie Hradecka şi Andreja Klepac.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 13 feb.
După scandalul legat de golul anulat incredibil, Gicu Grozav a acuzat un penalty neacordat: “Fault clar, 100%”
23:55 13 feb.
Pedeapsa uriaşă care îl aşteaptă pe Radu Petrescu după dezastrul de la Ploieşti. Verdictul specialistului
23:33 13 feb.
Verdictul CCA după ce Radu Petrescu a anulat incredibil un gol valabil în Petrolul – FC Argeş!
23:26 13 feb.
Atac total după golul anulat de Radu Petrescu: “Domnul Vassaras trebuie să-și dea demisia”
23:23 13 feb.
Scandal după Petrolul – FC Argeş! Arbitrii meciului, înjuraţi pentru golul anulat uluitor: “Puşcărie”!
23:00 13 feb.
Uluitor! Dani Coman a scos un jucător din interviu după golul anulat incredibil: “Dă-i, bă, drumul la vestiar”
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 3 Ce le-a putut spune Radu Petrescu pe teren argeşenilor după golul anulat uluitor în Petrolul – Argeş 2-1 4 UPDATEMihai Stoica neagă că a rămas fără permis de conducere: “Nu mi-a fost reținut carnetul” 5 Gigi Becali mai pierde un jucător. O fostă campioană a Suediei a făcut ofertă 6 Gigi Becali va exploda! Delegări incredibile la meciul Craiova – FCSB
Citește și