Închide meniul

Jessica Pegula, out de la Australian Open 2024

Dan Roșu Publicat: 18 ianuarie 2024, 10:42

Comentarii
Jessica Pegula, out de la Australian Open 2024

Jessica Pegula, out de la Australian Open 2024 - Profimedia Images

Jessica Pegula e out de la Australian Open 2024. Pegula a fost învinsă de sportiva franceză Clara Burel, locul 51 WTA, care s-a impus cu scorul de 6-4, 6-2. Meciul a durat 70 de minute.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În turul trei, Burel va întâlni o altă jucătoare din Franţa, pe Oceane Dodin, locul 95 mondial.

Jessica Pegula, out de la Australian Open 2024

Pegula rămâne astfel fără măcar o semifinală de Grand Slam, chiar dacă în ultimii ani a fost o prezenţă constantă în topul WTA. Ea şi-a trecut în cont doar 4 titluri.

Pegula a acuzat anumite probleme gastrointestinale, iar acest lucru s-a văzut în jocul ei, care a adus doar 9 lovituri direct câştigătoare şi nu mai puţin de 31 de erori neforţate.

Iga Swiatek, în turul 3 de la Australian Open 2024

Iga Swiatek s-a calificat în turul 3 de la Australian Open 2024, primul turneu de Grand Slam al anului, după ce a trecut de americanca Danielle Collins, locul 62 mondial.

Reclamă
Reclamă

Swiatek s-a impus cu scorul de 6-4, 3-6, 6-4, la capătul a trei ore şi 14 minute. În setul decisiv, Swiatek a reuşit să revină după ce a fost condusă cu 4-1.

În 2022, americanca o eliminase pe Swiatek în semifinale la Melbourne.

„Eram deja la aeroport, ea juca atât de bine… Mi-am spus că trebuie să lupt, trebuie să lupt până la capăt”, a spus Swiatek după meci.

Reclamă

În turul 3, poloneza o va întâlni pe Linda Noskova din Cehia (locul 50 mondial).

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:26
Daniel Cacina și Mihnea Spulber au ratat calificarea în manșa a doua la sărituri cu schiurile, la JO de iarnă
22:20
Mihai Stoica i-a răspuns lui Victor Angelescu, după ce acesta a spus că Radu Petrescu favorizează FCSB
22:01
VIDEOVitoria Guimaraes – Estrela Amadora 2-1. Victorie pentru echipa lui Tony Strata. Ianis Stoica a intrat pe final
21:45
LIVE TEXTInter – Juventus 1-1. Cartonaș roșu înainte de pauză! Derby „de foc” pentru Cristi Chivu
21:43
„Trebuie să pui stop”. Mihai Stoica, surprins de ce a văzut la un meci din Liga 1: „Nu ai voie să faci așa ceva”
21:38
VIDEOImagini fabuloase înainte de Inter – Juventus! Cum au fost primiți Cristi Chivu și jucătorii săi
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Verdictul CCA după ce Radu Petrescu a anulat incredibil un gol valabil în Petrolul – FC Argeş! 3 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 4 UTA l-a vândut pe Valentin Costache. Echipa cu care s-a înțeles jucătorul și suma pe care o vor încasa arădenii 5 Ce le-a putut spune Radu Petrescu pe teren argeşenilor după golul anulat uluitor în Petrolul – Argeş 2-1 6 UPDATEMihai Stoica neagă că a rămas fără permis de conducere: “Nu mi-a fost reținut carnetul”
Citește și