Închide meniul

Jucătorul român care face dezvăluiri despre mafia pariurilor. "Eu nu mai răspund la telefon. Sunt angajați detectivi de la Scotland Yard"

Iulian Focșăneanu Publicat: 10 mai 2020, 5:39

Comentarii
Jucătorul român care face dezvăluiri despre mafia pariurilor. "Eu nu mai răspund la telefon. Sunt angajați detectivi de la Scotland Yard"

Florin Mergea a anunțat cum acționează mafia pariurilor

Aflat pe locul 136 în clasamentul de dublu, Mergea asigură că presiunea e uriașă. Este nevoie de o intervenție susținută a poliției pentru a se putea opri acest flagel.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mergea, dezvăluiri despre pariurile din tenis

În general, primim foarte multe mesaje. Multă lume pariază, se așteaptă să câștigi și apoi încep să îți trimită tot felul de mesaje. Noi avem datoria de a raporta aceste mesaje, le trimitem mai departe la ATP.

Suntem amenințați, înjurați. ATP-ul îi contactează, trimit poliția peste ei și chestii de genul acesta”, a declarat Mergea pentru Gazeta Sporturilor.

Florin Mergea a găsit soluții pentru a evita orice contact cu membri ai mafiei pariurilor. Jucătorii profesioniști sunt în contact permanent cu cei mai buni polițiști din Marea Britanie.

Mie nu mi s-a întâmplat. Eu în general stau cu oamenii mei și nu răspund la numere pe care nu le cunosc. Le e greu să mă abordeze. Dar știu destule cazuri, este o mafie extraordinar de mare. Cei de la Tennis Integrity au angajat detectivi de la Scotland Yard ca să se ocupe de toate aceste cazuri.

Reclamă
Reclamă

ATP-ul este în mare alertă cu lucrurile astea, sunt mereu prezenți cel puțin doi oameni la meciuri ca să observe tot ce se întâmplă. Sunt oameni îmbrăcați în civil care te urmăresc, este un subiect delicat pentru ei”, a dezvăluit Florin Mergea.

Jucătorul român a jucat în semifinalele probei de dublu de la Roland Garros (2014) și Wimbledon (2015). Este vicecampion olimpic și a câștigat aproape 1.700.000 de dolari din tenis.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va duce Mirel Rădoi pe FCSB în Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:56
Cristi Chivu pregăteşte “revoluţia” la Inter. Cinci plecări de la echipă şi două prelungiri de contracte
11:48
Gică Popescu a dat cărţile pe faţă: “Le-a venit mintea la cap”
11:35
După MP al Chinei vor fi schimbări de regulament
10:52
Jucătorii pe care Gigi Becali îi vrea în continuare titulari la FCSB, după venirea lui Mirel Rădoi: “Nu mă interesează”
10:36
“Trebuie să am răbdare să vă suport pe toţi”. Neymar, reacţie acidă despre starea sa, înainte de World Cup 2026
10:28
VideoMoment istoric în NBA: Bam Adebayo a marcat 83 de puncte şi l-a depăşit pe Kobe Bryant
1 Cutremur la Dinamo. Zeljko Kopic ar fi anunţat jucătorii că pleacă 2 UPDATEÎncă o plecare de la FCSB, după venirea lui Mirel Rădoi. Thomas Neubert şi-a reziliat contractul 3 Surpriză uriaşă! S-a aflat numele echipei cu care Mirel Rădoi ar fi bătut palma 4 Primul nume care sare din schemă la FCSB după venirea lui Mirel Rădoi. Anunţul făcut de Mihai Stoica 5 Ce fost jucător de la Rapid a adus Mirel Rădoi la FCSB. A dat echipa în judecată, după şapte sezoane bifate în Giuleşti 6 VIDEO & FOTOMirel Rădoi, discurs în faţa fanilor FCSB. Primire emoţionantă cu torţe şi cântece la baza FCSB
Citește și