Wimbledon 2021 | Irina Begu, victorie uriașă cu Petra Martic! Sorana Cîrstea, calificare fără emoții. Patricia Ţig, învinsă de Daria Kasatkina

Publicat: 30 iunie 2021, 22:40

Profimediaimages

Sorana Cîrstea, în turul al doilea la Wimbledon

• Zi cu emoţii pentru românce
  • Patru jucătoare au intrat pe teren

Wimbledon 2021 | Irina Begu și Sorana Cîrstea merg mai departe. Patricia Țig, OUT

Update: S-a calificat și Irina Begu! Românca a trecut cu 7-5, 6-7(7-9), 6-3 de jucătoarea croată Petra Martic. Meciul a durat aproape 3 ore și a oferit un tie-break nebun în setul al doilea.

Update: Patricia Țig a pierdut setul decisiv cu Daria Kasatkina. Românca a fost învinsă 0-6, 6-3, 3-6.

Update: Patricia Ţig revine fantastatic în partida cu Daria Kastkina, după ce a pierdut la 0 primul set şi s-a impus cu 6-3 în al doilea.

Update: Sorana Cîrstea a câștigat și cel de-al doilea set la același scor, 6-3, și a eliminat-o pe Samatha Murray.

Update: Sorana Cîrstea a câştigat primul set: 6-3.

Update: A început meciul dintre Sorana Cîrstea și Samantha Murray.

Știrea inițială

Ana Bogdan a fost prima reprezentantă a României care a intrat astăzi pe teren. Locul 92 WTA a cedat în primul tur, în faţa rusoaicei Anastasia Pavliucenkova, locul 19 WTA.

Finalista ultimei ediţii de la Roland Garros s-a impus cu 6-2, 6-2, în 56 de minute.

Jucătoarele care pierd în primul tur primesc câte 48.000 de lire sterline (56.000 de euro) şi câte zece puncte WTA. Sportivele care trec în turul al doilea îşi asigură un premiu de 75.000 de lire sterline (87.000 de euro) şi 70 de puncte WTA.

Tot astăzi, Sorana Cîrstea (31 de ani, locul 45 WTA) o va întâlni pe britanica Samantha Murray Sharan (33 de ani / locul 230 WTA). Meciul ar trebui să înceapă în jur de ora 15:45.

Patricia Ţig (26 de ani, locul 63 WTA) joacă împotriva rusoaicei Daria Kasatkina (24 de ani / locul 35 WTA), după ora 16:00.

Irina Begu (30 de ani / locul 79 WTA) o va înfrunta pe croata Petra Martic (30 de ani / locul 30 WTA), într-un meci care ar trebui să înceapă la scurt timp după ora 18:00.

Până astăzi, Monica Niculescu şi Mihaela Buzărnescu au fost eliminate în primul tur de la Wimbledon.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

10:20 Florentin Petre cere un jucător în naţionala României: „Nu poţi să începi fără el! E cel mai în formă!” 10:08 „Ce nu a luat Ianis de la Gică Hagi?” Gică Craioveanu nici nu a stat pe gânduri: „N-are cum să o aibă!” 9:29 Modul incredibil prin care avocaţii încearcă să îl scape pe Mario Iorgulescu de condamnarea de 13 ani şi 8 luni de închisoare 9:26 Bernadette Szocs, după victoria uriaşă cu Adriana Diaz, de la Incheon: „Dacă voi juca aşa, va urma un alt rezultat mare” 9:05 Carlos Alcaraz, eliminat de Grigor Dimitrov din sferturile turneului de la Miami! Principalul favorit a fost spulberat de bulgar 8:43 Schimbări uriașe la FCSB. Cinci jucători, gata să plece de la echipa lui Gigi Becali chiar dacă vor câștiga titlul 8:42 Andrei Nicolescu a anunţat măsuri dure după ce Dinamo va juca 4 meciuri cu porţile închise: „Ca la aeroport!” 8:32 VIDEOEliza Samara a făcut show în ultimele două puncte ale meciului cu Wang Yidi. A fost aplaudată şi de adversara de la Incheon 8:30 VIDEOBernadette Szocs – Adriana Diaz 3-0. Bernie, victorie uriaşă şi calificare în sferturile WTT Champions Incheon 2024 7:50 VIDEOEliza Samara – Wang Yidi 1-3, live în AntenaPLAY. Românca a jucat senzaţional, dar s-a oprit în optimi la WTT Champions Incheon Vezi toate știrile
Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală din Antalya! Românca, fără set pierdut de la revenirea în circuit
WTA • 28 mart., 16:59
Antena Sport Update • 26 mart., 17:52
Camelia Bălţoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 26 martie 2024
Tenis • 26 mart., 9:54
Sorana Cîrstea, prima reacţie după ce a fost eliminată de la turneul de la Miami! Ce a spus despre Simona Halep
Sorana Cîrstea - Danielle Collins LIVE SCORE
Tenis • 26 mart., 0:40
Sorana Cîrstea – Danielle Collins 3-6, 2-6. „Sori” a ratat calificarea în sferturile de finală ale turneului de la Miami