Închide meniul

Mama lui Novak Djokovic și-a ieșit din minți după scandalul din Australia. Acuzații incredibile pentru autoritățile de la Melbourne. “E o chestiune politică!”

Alexandru Ivan Publicat: 6 ianuarie 2022, 21:14

Comentarii
Mama lui Novak Djokovic și-a ieșit din minți după scandalul din Australia. Acuzații incredibile pentru autoritățile de la Melbourne. E o chestiune politică!

profimedia

Miercuri, Novak Djokovic nu a primit permisiunea de intra pe teritoriul Australiei şi viza sa a fost anulată. Numărul 1 mondial a sosit la Melbourne cu un zbor Emirates de la Dubai, miercuri, la scurt timp după ora 23.00 AEST (n.r. – 15.00, ora României). El a fost ţinut în aeroport peste opt ore. După ce ce i-a fost anulată viza, sârbul a fost transferat la un hotel de carantină din Melbourne, unde condițiile din cameră sunt precare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mama lui Novak Djokovic și-a ieșit din minți după scandalul din Australia

“E foarte dificil pentru mine să trec peste asta. Nimeni nu merită un astfel de tratament, mai ales el. Asta este o chestiune politică, din care el nu poate fac parte, e un scandal. Să îl pui în hoteluri mizerabile, să nu-l lași să ia legătura cu noi, ăsta e un tratament fără precedent”, a spus Dijana Djokovic.

Novak Djokovic a făcut apel și va fi judecat luni. Sârbul nu s-a vaccinat împotriva Covid-19. Pentru ca jucătorii să poată participa la Australian Open, este obligatoriu ca aceștia să fie imunizați.

Detalii incredibile despre calvarul lui Novak Djokovic

Căpitanul echipei de Cupa Davis a Serbiei, Viktor Troicki, a declarat că Novak Djokovic a fost trimis la un hotel în care condiţiile sunt “mizerabile”, fiind nevoit să stea alături de refugiaţi sau migranţi.

„Este un coşmar pentru sport. Niciodată un sportiv, nu doar un tenismen, ci unul dintre cei mai mari campioni ai lumii, nu a fost niciodată tratat în acest fel, torturat în aşa fel. E un scandal uriaş, care nu are nicio legătură cu tenisul sau sportul, e doar politic.

Reclamă
Reclamă

Guvernul federal australian a decis să-şi arate puterea şi să dea un exemplu. Lui Novak i s-a dat o scutire să meargă acolo, totul era clar, şi că nu mai e valabil acum, e o glumă. (…) Tot ce ştiu este că se află în condiţii mizerabile într-un hotel cu refugiaţi sau migranţi. Nu aşa ar trebui să tratezi un campion de calibrul său, câştigător de nouă ori la Australian Open”, a declarat Troicki, conform lefigaro.fr.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:00 8 dec.
Real Madrid – Celta Vigo 0-2. Oaspeții dau o super-lovitură pe ”Bernabeu”. Ionuţ Radu, cel mai bun de pe teren
23:29
Daniel Pancu a dat cărțile pe față, după derapajul lui Louis Munteanu: „O consideram o discuție încheiată”
23:13
U BT Cluj, învinsă de Partizan Belgrad într-o atmosferă de vis. 10.000 de fani prezenți la meci
23:11
Incredibil! Conducerea CFR-ului l-a taxat pe Louis Munteanu. Atacantul din Gruia, interzis la flash-interviu
23:02
Tudor Băluță, la pământ după Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-1: „Meritam să câștigăm, am dominat”
22:57
Filipe Coelho, supărat după remiza 1-1 cu CFR Cluj: „Fotbalul nu este mereu despre corectitudine”
1 VIDEO„I-au făcut cadou titlul”. Reacții dure împotriva lui Lando Norris după cel mai controversat moment din cursa de la Abu Dhabi 2 Foto“E tare de tot” Afacerile cu care George Copos a ajuns la o avere de “aproape 1 miliard de euro”! 3 Anunţul lui Nicolescu despre transferuri! Câţi jucători aduce Dinamo şi pe cine poate pierde: “Negocieri grele” 4 BREAKING NEWSLando Norris, noul campion mondial din Formula 1, după MP din Abu Dhabi. L-a învins pe Max Verstappen după un sezon fabulos 5 Pariul lui Mihai Stoica la FCSB: „E cel mai bun” 6 “Tănase are probleme foarte mari” Anunţul lui Mihai Stoica despre vedeta FCSB-ului!
Citește și