Meciul în care Simona Halep a fost uriașă: ”Nu va mai juca niciodată în viața ei mai bine”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 19 aprilie 2020, 6:05

Comentarii
Meciul în care Simona Halep a fost uriașă: ”Nu va mai juca niciodată în viața ei mai bine”

Simona Halep a câștigat turneul de la WImbledon, după o finală cu Serena Williams

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Simona Halep are două turnee de Grand Slam în carieră: Roland Garros (2018) Wimbledon (2019). Victoria obținută pe iarba londoneză a fost una uriașă, mai ales prin maniera de joc în meciul cu Serena Williams.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mary Carillo, fostă jucătoare de tenis și analist la Tennis Channel, a dezvăluit ce discuție a avut cu Simona Halep, imediat după victoria istorică cu Serena Williams.

În primul rând, Serena nu a jucat la nivelul ei în acea finală. Pe de altă parte, Simona nu va mai juca niciodată în viața ei la fel de bine! Nu va mai ajunge niciodată la acest nivel. I-am spus și ei asta în față și a recunoscut! A trăit momentul", a spus Mary Carillo la Tennis Channel.

Simona Halep își dorește să joace meciurile cu spectatori în tribune

Halep a vorbit despre decizia șefilor de la US Open, care nu exclud ca partidele de la turneul de Mare Șlem să aibă loc cu porțile închise.

"Nu cred că ar funcţiona, atmosfera va fi complet diferită. Tuturor ne place să jucăm pe arene mari, cu fani pasionaţi. Fără ei, tenisul este un alt sport! 

Reclamă
Reclamă

Oricum, fiecare meci pe care îl vom juca în această perioadă va fi un bonus. Eu voi fi fericită dacă voi lovi o minge în acest an. Dacă vom putea juca în septembrie, voi fi foarte fericită”, a declarat Halep, potrivit Digi Sport.

Toate turneele din tenis sunt suspendate din cauza pandemiei de coronavirus până în luna august.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:02

Răspunsul lui Eddy Gnahore la oferta FCSB. A decis transferul

16:58

LIVE VIDEOMarele Premiu al Austriei, ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Verstappen, lider după ce Russell a intrat la boxe

16:58

David Popovici luptă pentru aur în cursa de 200m liber la Settecolli (LIVE TEXT, 20:43). Românul vrea a treia medalie

16:48

Medalie de argint pentru România la Cupa Mondială de la Lucerna

16:42

Echipa care îi dă lui Răzvan Lucescu un salariu de 5.000.000 de euro pe an!

15:25

Când şi pe ce canal joacă Argentina, Franţa sau Portugalia în 16-imi, la Campionatul Mondial. Toate meciurile, în AntenaPLAY

1 Cum arată 16-imile Campionatului Mondial 2026! Iran, marea pierzătoare din faza grupelor 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 6 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!
Citește și