VIDEO

Mihaela Buzărnescu a fost trimisă să se schimbe la vestiar! A încălcat regulile stricte de la Wimbledon

Dan Roșu Publicat: 28 iunie 2022, 14:28

Comentarii
Mihaela Buzărnescu a fost trimisă să se schimbe la vestiar! A încălcat regulile stricte de la Wimbledon

MIhaela Buzărnescu, înaintea meciului cu Schunk / Captură Eurosport

Mihaela Buzărnescu a fost trimisă să se schimbe la vestiar, înaintea meciului cu Nastasja Schunk, din primul tur de la Wimbledon 2022. Românca nu era îmbrăcată în alb complet, aşa cum obligă tradiţia de la All England Club.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După ce a stat mai multe zeci de secunde pe teren, alături de supervizori, Mihaela Buzărnescu a ajuns la vestiare pentru a înlocui ceea ce se pare că a fost o bluză neagră pe care o purta pe sub echipamentul de joc.

Mihaela Buzărnescu a fost trimisă să se schimbe la vestiar, înaintea meciului cu Nastasja Schunk

Chiar dacă a încercat să le explice oficialilor că nu încalcă regulamentul de la Wimbledon, aceştia nu au stat pe gânduri şi românca nu a început meciul până nu a scăpat de bluza neagră.

Mihaela nu a fost afectată de întârzierea partidei. Ea a câştigat partida cu sportiva din Germania, cu 6-4, 6-2. În turul 2, ea se va duela cu învingătoarea dintre Coco Gauff şi Gabriela Ruse.

Reclamă
Reclamă

Mihaela Buzărnescu a trecut peste despărțirea de Mario Dulca

Mihaela Buzărnescu (33 de ani) a trecut printr-o perioadă extrem de dificilă, după despărțirea de Marco Dulca, jucătorul de la Chindia Târgoviște.

„Este un subiect destul de delicat și nu aș vrea să intru în detalii. Ceea ce este pe plan emoțional este lăsat deoparte față de partea profesională. Pentru mine contează partea profesională acum, enorm, și pe asta mă bazez.

Sper să fie din ce în ce mai bine. Faptul că sunt sănătoasă și pot să joc este cel mai important lucru. Și liniștită… sigur, vor veni toate la un moment dat. Mă bucur că sunt sănătoasă.”, a spus Mihaela Buzărnescu, la plecarea spre Polonia, alături de echipa de Billie Jean King Cup.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:25

România U20 – Polonia U20 0-1. Tricolorii, învinşi cu un gol direct din corner! Gafă uriaşă a portarului Sandu

19:20

Transfer de 5 stele pentru Chivu. Omul care a scris istorie la Real Madrid, aproape de Inter

19:09

“Dor. Clipe pe care nu mai vrem să le trăim” Mesajul postat pe contul naţionalei după ratarea Mondialului!

19:02

Kosovo U21 – România U21 LIVE TEXT (20:00). Tricolorii lui Costin Curelea continuă drumul către EURO 2027. Echipele de start

19:01

Primă uriașă pentru jucătorii din Kosovo, dacă vor obține calificarea la World Cup 2026! Anunțul făcut de Guvern

18:39

AI-ul „s-a calificat” la Campionatul Mondial. Franța și Argentina sunt implicate

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 4 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 Jucătorul făcut praf de Mihai Stoica după Turcia – România 1-0: “Iar era decar cu numărul 2”
Citește și