După treisprezece victorii consecutive, Mirra Andreeva a fost învinsă, duminică seară, de americanca Amanda Anisimova, scor 7-6 , 2-6, 6-3, în turul al treilea al turneului de la Miami.
Sportiva de 17 ani câştigase treisprezece meciuri la rând între Dubai, Indian Wells şi primele sale două meciuri din Florida.
Mirra Andreeva, OUT de la Miami
Anisimova o va înfrunta în turul următor pe britanica Emma Răducanu în încercarea de a ajunge în sferturile de finală.
Americanca Madison Keys, care în ianuarie a câştigat titlul la Australian Open, a fost învinsă surprinzător de filipineza Alexandra Eala, numărul 140 mondial, cu 6-4, 6-2.
Niciodată până acum în era open o jucătoare din Filipine nu a învins în circuitul WTA o adversară din top 10 mondial, Keys aflându-se pe locul 5 în lume.
- Carlos Alcaraz rămâne lider ATP după Australian Open 2026! Pe ce loc a urcat Novak Djokovic
- Carlos Alcaraz, copleșit după ce a rescris istoria la Australian Open: “Lumea nu știe. Un carusel emoțional”
- Djokovic s-a “înclinat” în fața lui Alcaraz după finala Australian Open: “Ce faci e istoric”. Mesaj pentru Nadal
- Carlos Alcaraz e campion la Australian Open! Ibericul l-a învins pe Djokovic și a intrat în istoria tenisului
- Omul care a jucat cel mai lung meci din istorie, verdict pentru finala Djokovic – Alcaraz de la Australian Open


































