Închide meniul
VIDEO

Momentul în care Novak Djokovic a început să cânte pe teren, la US Open 2023. Melodia perfect aleasă

Dan Roșu Publicat: 11 septembrie 2023, 9:34

Comentarii
Momentul în care Novak Djokovic a început să cânte pe teren, la US Open 2023. Melodia perfect aleasă

Novak Djokovic, la ceremonia de premiere de la US Open 2023 / Profimedia Images

Momentul în care Novak Djokovic a început să cânte pe teren, după finala de la US Open 2023, a venit în timpul unui interviu acordat pentru ESPN.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nole a fost provocat de reporterul ESPN să cânte o melodie celebră a lui Frank Sinatra, ”My Way”. Sârbul nu a stat pe gânduri și a cântat o strofă.

Momentul în care Novak Djokovic a început să cânte pe teren

Novak Djokovic a avut o foaie în față cu versurile și a fost ajutat de reporter. Melodia a fost considerată potrivită pe rețelele de socializare. Fanii au făcut legătura cu momentul în care sârbul a ratat mai multe prezențe la Grand Slam-uri, după ce și-a menținut decizia de a nu se vaccina.

”Am înfruntat totul și am stat drept și am făcut totul în felul meu”, au fost ultimele versuri pe care Djokovic le-a cântat cu mândrie.

Reclamă
Reclamă

Novaj Djokovic, 24 de turnee de Grand Slam în carieră

Novak Djokovic, locul 2 ATP, a câştigat US Open, învingându-l în finală pe rusul Daniil Medvedev, numărul 3 mondial, scor 6-3, 7-6 (5), 6-3. Djokovic, care revine astăzi pe prima poziţie ATP, a egalat recordul lui Margaret Court, de 24 titluri de Grand Slam câştigate.

Pentru Novak Djokovic este al 96-lea trofeu din carieră la simplu. În accest an, el a câştigat şi Australian Open şi French Open dintre turneele de Grand Slam, iar la Wimbledon a pierdut în finală în faţa lui Carlos Alcaraz. El a mai câştigat treei Grand Slamuri într-un sezon în 2011, 2015 şi 2021.

„Să intru în istoria acestui sport este ceva cu adevărat remarcabil şi special. Evident, în toate modurile posibile, în toate sensurile posibile ale cuvântului special. Este greu de descris în cuvinte.

Reclamă

Aveam un vis în copilărie, la şapte, opt ani. Voiam să devin cel mai bun jucător din lume şi să câştig trofeul de la Wimbledon. Era singurul lucru pe care mi-l doream. Dar apoi, când am reuşit, evident că am început să visez noi vise şi să îmi stabilesc noi obiective, noi ţeluri.

Nu mi-am imaginat niciodată că voi fi aici, alături de voi, vorbind despre 24 de Slamuri. Niciodată nu am crezut că asta va fi realitatea, dar în ultimii doi ani am simţit că am o şansă, că am o şansă la istorie – şi de ce să nu profit de ea dacă mi se prezintă”, a spus Djokovic, la festivitatea de premiere.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:30
LIVE SCOREMetaloglobus – Oţelul 0-0. Gălăţenii luptă pentru play-off
14:29
Câţi bani a încasat Radu Petrescu după gafa scandaloasă şi dezastrul provocat în Petrolul – FC Argeș 2-1
14:22
Radu Petrescu, ameninţat cu moartea după ce a anulat incredibil un gol! Decizia radicală a arbitrului
14:04
Comunicatul dur emis de FC Argeş după gafa uimitoare comisă de Radu Petrescu în meciul cu Petrolul
13:37
Marius Lăcătuş şi-a anunţat oficial retragerea: “Am şi eu o vârstă, nu-mi mai arde”
13:34
NBA All-Star Game 2026 LIVE VIDEO (luni, 00:00, AntenaPLAY). Toate detaliile despre ediția 75 de la Los Angeles
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 3 Verdictul CCA după ce Radu Petrescu a anulat incredibil un gol valabil în Petrolul – FC Argeş! 4 Ce le-a putut spune Radu Petrescu pe teren argeşenilor după golul anulat uluitor în Petrolul – Argeş 2-1 5 UPDATEMihai Stoica neagă că a rămas fără permis de conducere: “Nu mi-a fost reținut carnetul” 6 Gigi Becali mai pierde un jucător. O fostă campioană a Suediei a făcut ofertă
Citește și