Nick Kyrgios, prima victorie după 895 de zile

Dan Roșu Publicat: 20 martie 2025, 10:45

Comentarii
Nick Kyrgios, prima victorie după 895 de zile

Nick Kyrgios, alături de fani - Profimedia Images

Nick Kyrgios s-a calificat în turul doi la Mastersul de la Miami, australianul reuşind să obţină prima victorie la simplu în circuitul ATP după 895 de zile.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La mai bine de doi ani de la ultima sa victorie (în turul 2 al turneului ATP 500 de la Tokyo), Kyrgios, clasat pe locul 892 în lume, l-a învins pe Mackenzie McDonald (locul 101). scor 3-6, 6-3, 6-4.

Nick Kyrgios, prima victorie după 895 de zile

Australianul de 29 de ani îl va înfrunta în turul al doilea pe rusul Karen Khachanov, clasat pe locul 23 în lume.

Finalist la Wimbledon în 2022, Kyrgios a jucat un singur meci în sezoanele 2023 şi 2024 (a pierdut în primul tur la Stuttgart în iunie 2023).

De la revenirea sa în acest sezon, australianul a suferit trei înfrângeri consecutive la Brisbane, Australian Open şi Indian Wells (forfait). El nu şi-a putut termina meciul cu olandezul Botic Van De Zandschulp din cauza unei accidentări la încheietura mâinii.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:42

Alvaro Arbeloa a făcut praf arbitrajul după Bayern – Real Madrid 4-3: „A distrus meciul”

0:27

S-au făcut calculele! Ce șanse au cele patru semifinaliste din Champions League să ajungă în marea finală

0:25

Verdictul specialistului după cea mai controversată fază din meciul “nebun” Bayern Munchen – Real Madrid 4-3!

0:05

Eliminare stupidă în Bayern – Real. Eduardo Camavinga și-a “îngropat” echipa cu două galbene în opt minute

23:57 15 apr.

Ştim tabloul complet al semifinalelor Ligii Campionilor! Când se vor disputa meciurile “de foc”

23:56 15 apr.

Arsenal și Bayern Munchen completează tabloul semifinalelor din Champions League! Dramatism la Munchen

1 Dan Şucu a ales! El e antrenorul cu care atacă titlul cu Rapid în sezonul viitor 2 Ce lovitură dă Gică Hagi după preluarea naţionalei României! Anunţul făcut de Ioan Ovidiu Sabău 3 Anunţul lui Hansi Flick după eliminarea Barcelonei din Liga Campionilor 4 Primul nume „sacrificat” din echipa Barcelonei după eliminarea din Champions League! Deco i-a comunicat decizia 5 Cornel Dinu, atac fără milă după ratarea prezenţei la Campionatul Mondial: “Limitat ca jucător şi ca antrenor” 6 Prima decizie luată de Costel Gâlcă, după tensiunile izbucnite în vestiarul Rapidului
Citește și