Închide meniul

Novak Djokovic, o nouă bornă în istoria tenisului! Cum poate să bată recordul deținut de Roger Federer

Gal Dorin Publicat: 21 decembrie 2020, 15:38

Comentarii
Novak Djokovic, o nouă bornă în istoria tenisului! Cum poate să bată recordul deținut de Roger Federer

Novak Djokovic a ajuns la 300 de săptămâni în fruntea clasamentului ATP

Pe lângă performanța extraordinară, Djokovic are și șanse să îl depășească pe Roger Federer, care deține momentan recordul, reușind să atingă 310 săptămâni!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Novak Djokovic îl poate depăși pe Roger Federer

Dacă se va menține în poziția de lider, Novak Djokovic poate să îl depășească pe Roger Federer pe data de 8 martie 2021. În momentul de față, liderul ATP are un avans de 2180 de puncte în fața locului doi ocupat de Rafael Nadal.

Sârbul a urcat pentru prima dată pe mult dorita poziție la data de 4 iulie 2011, înregistrând cinci perioade distincte în care a fost lider.

În clasamentul all-time, americanul Pete Sampras ocupă locul 3, reușind performanța de 286 de săptămâni cumulate, dintre care 102 consecutive.

Casa de 10 milioane de euro cumpărată de Novak Djokovic! Luxul în care va trăi cel mai bun jucător de tenis din lume

Novak Djokovic a cheltuit 10 milioane de euro pentru o vilă de lux situată într-o zonă exclusivistă din Spania. Numărul 1 mondial din tenis a stat în Marbella în timpul carantinei, după ce a fost infectat cu noul coronavirus.

Reclamă
Reclamă

Djokovici s-a simţit excelent la Marbella, în martie şi aprilie, când a avut Covid-19. Aşa că a decis să se mute de la Monte Carlo.

Djokovici a plătit 10 milioane de euro pentru vila de lux, în care deja s-a mutat cu soţia sa, Jelena Ristic, şi cu cei doi copii: Stefan, în vârstă de 6 ani, şi Tara, în vârstă de 3 ani.

Familia lui Djokovic are la dispoziţie nouă dormitoare, opt băi, piscină interioară şi exterioară, cinema, sală de sport şi teren de tenis. 

Reclamă

Proprietatea se întinde pe 1.000 de metri pătraţi şi era închiriată cu 10.000 de euro pe săptămână înainte să fie cumpărată de sportivul din Serbia, scrie theolivepress.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:51
Scandal la naționala Spaniei. Starul Lamine Yamal, scos din lot de Luis de la Fuente
12:30
Kyros Vassaras a dat verdictul după controversele de la Dinamo – Csikszereda: gafă uriașă comisă de arbitri
12:12
Mihai Popescu, primit cu aplauze şi încurajări în cantonamentul naţionalei: “Continuă să lupţi, te aşteptăm pe teren”
12:04
Mirel Rădoi, comparat cu Alex Mitriță după ce și-a dat demisia de la Universitatea Craiova: “Foarte ușor”
11:35
“Nu e nevoie de circ”. LPF reacționează după ce a aflat ce vrea să facă Dinamo la Adunarea Generală
11:25
Jucătorul lui Liverpool a refuzat convocarea la naţională: “Trebuie să respectăm problemele fiecăruia”
1 Tragedie în fotbalul românesc. Fotbalist mort în accident, în timp ce mergea la stadion 2 EXCLUSIVBombă la Universitatea Craiova. Mirel Rădoi şi-a făcut bagajele şi a plecat de la echipă 3 UPDATEMihai Rotaru îi caută înlocuitor lui Mirel Rădoi. Noul nume apărut pe lista patronului din Bănie 4 Dumitru Dragomir a găsit înlocuitor pentru Rădoi la Universitatea Craiova. Variantă șoc pentru Mihai Rotaru 5 Daniel Bîrligea nu a plecat cu autocarul FCSB-ului! Ce s-a întâmplat cu atacantul, după ce a fost făcut praf de Gigi Becali 6 Elias Charalambous şi Mihai Pintilii “şi-au dat demisia”. Anunţul lui Gigi Becali după Hermannstadt – FCSB 3-3
Citește și