Închide meniul

Ons Jabeur s-a retras de la turneul de la Madrid

Dan Roșu Publicat: 25 aprilie 2023, 8:57

Comentarii
Ons Jabeur s-a retras de la turneul de la Madrid

Ons Jabeur, în timpul unui meci / Profimedia Images

Ons Jabeur, locul 4 mondial, s-a retras de la turneul WTA 1000 de la Madrid, unde era deţinătoarea titlului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jabeur s-a accidentat la gambă, sâmbătă, în semifinale la turneul de la Stuttgart, în meciul cu Iga Swiatek.

Ons Jabeur s-a retras de la turnel de la Madrid

“Am o mică ruptură la gambă şi am nevoie de mai mult tmp ce recuperare. Sunt tristă să vă anunţ că nu voi putea să-mi apăr titlul la Madrid”, a spus sportiva.

O altă sportivă de top care s-a retras de la Madrid este fostul număr 1 mondial, Karolina Pliskova, din Cehia.

Simona Halep se menţine pe locul 26 WTA

Pe de altă, Simona Halep se menţine pe locul 26 WTA, fiind în continuare cea mai bine clasată româncă de pe tabloul principal de simplu. Sorana Cîrstea a coborât trei poziţii, înaintea debutului său la turneul de la Madrid, primul de pe zgură pentru aceasta din 2023.

Reclamă
Reclamă

Simona Halep îşi aşteaptă procesul de dopaj, care se pare că va avea loc la finalul acestei luni. Românca este suspendată încă din luna octombrie, după ce a fost depistată cu Roxadustat.

Irina Bara, finalistă la turneul ITF de la Koper, a reuşit o urcare spectaculoasă în clasamentul WTA, de 45 de locuri, fiind acum pe poziţia 235, cu 284 puncte.

Irina Begu este pe 35, în urcare două locuri, cu 1258 de puncte, Sorana Cîrstea a coborât de pe 41 pe 44, cu 1109 puncte, iar Ana Bogdan a coborât patru locuri, până pe 61, cu 904 puncte.

Reclamă

În Top 200, Gabriela Ruse este pe 158 (urcare de două locuri, 421 puncte), iar Jaqueline Cristian a urcat de pe 180 pe 168 (403 dpuncte).

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:01
VIDEOVitoria Guimaraes – Estrela Amadora 2-1. Victorie pentru echipa lui Tony Strata. Ianis Stoica a intrat pe final
21:45
LIVE TEXTInter – Juventus 1-0. Deschidere de scor, după un autogol. Derby „de foc” pentru Cristi Chivu
21:43
„Trebuie să pui stop”. Mihai Stoica, surprins de ce a văzut la un meci din Liga 1: „Nu ai voie să faci așa ceva”
21:38
VIDEOImagini fabuloase înainte de Inter – Juventus! Cum au fost primiți Cristi Chivu și jucătorii săi
21:29
Dan Nistor, declarația serii după meciul 500 în Liga 1: „Nici când m-am însurat nu am avut așa emoții”
21:20
Ianis Zicu a anunțat care este noul obiectiv al Farului! Ce spune despre demitere
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Verdictul CCA după ce Radu Petrescu a anulat incredibil un gol valabil în Petrolul – FC Argeş! 3 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 4 UTA l-a vândut pe Valentin Costache. Echipa cu care s-a înțeles jucătorul și suma pe care o vor încasa arădenii 5 Ce le-a putut spune Radu Petrescu pe teren argeşenilor după golul anulat uluitor în Petrolul – Argeş 2-1 6 UPDATEMihai Stoica neagă că a rămas fără permis de conducere: “Nu mi-a fost reținut carnetul”
Citește și