"Nu mă deranjează Bernie, dar domnişoara nu are clar nicio perspectivă. Scene ridicole", a scris Kyrgios pe Twitter, iar postarea a ajuns în toate colţurile lumii. El l-a criticat şi pe Novak Djokovic, pe care l-a numit o "unealtă".
Djokovic is a tool. I don’t mind Bernie but his Mrs obviously has no perspective, ridiculous scenes ♂️ https://t.co/MMgeriH2GJ
— Nicholas Kyrgios (@NickKyrgios) January 18, 2021
Vanessa Sierra susţine că vorbele de mai jos au fost extrase din context şi că ar fi primit şi ameninţări cu moartea. "Eu nu îmi spăl singură părul. Niciodată nu fac asta. E un lucru pe care nu îl fac. Am o coafeză care face asta pentru mine de două ori pe săptămână. De-abia aştept să ies din carantină să rezolv problema", a scris aceasta.
Simona Halep a primit rezultatul testului anti-Covid-19
Simona Halep a primit veşti bune. Nu a fost depistat niciun caz de infectare în grupul jucătorilor care au intrat în carantină la Adelaide.
Halep are dreptul la cel mult cinci ore de antrenament în fiecare zi, în condiţii strict monitorizate. Ea trebuie să facă zilnic teste de Covid-19, potrivit măsurilor prezentate de organizatori.
Halep este cazată într-un hotel de lux, alături de vedete precum Djokovic, Nadal şi surorile Williams. Cu toţii vor participa la un turneu demonstrativ la Adelaide. Unii dintre ceilalţi jucători, carantinaţi la Melbourne, au fost însă nemulţumiţi.
- Nick Kyrgios, acuze la adresa iubitei lui Bernard Tomic
- Detalii despre carantina de la Australian Open
- Argentina - Austria e luni, de la ora 20:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Franța - Iraq e luni spre marți noapte, de la ora 00:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Irina Begu, calificare pe tabloul principal la WTA Bad Homburg! Românca, victorie în fix două ore
- Gabriela Ruse, victorie importantă în calificările pentru WTA Bad Homburg. Românca a trecut de o mare favorită
- Lovitură la WTA Berlin! Aryna Sabalenka, eliminată în semifinale. Performanță impresionantă reușită de adversara ei
- Surpriză uriașă la WTA Berlin! Elena Rybakina, eliminată clar în optimi
- Paula Badosa a dat cărţile pe faţă despre relaţia “toxică” cu Tsitsipas. “Sunt într-un mediu sănătos de câteva luni”






























